Warto wiedzieć:

Przedpokój to idealne miejsce na przechowywanie obuwia. Im większa jest liczba domowników, tym więcej jest butów. Z całą pewnością nie wyglądają one estetycznie, porozrzucane niechlujnie przy samym wejściu do domu. Czas najwyższy zrobić z nimi porządek. W utrzymaniu go pomoże szafka na obuwie. Duże znaczenie ma to, jaką ilością wolnego miejsca dysponujemy na korytarzu i ile obuwia chcemy przechowywać w meblu.

 Czas na zakup szafki na obuwie.

Odwieczny bałagan w przedpokoju może odejść w zapomnienie, decydując się na szafkę na buty. W ten sposób można uporać się z problemem niemożliwości przejścia przez próg domu, szczególnie jeśli pojawią się goście. Oprócz szafki mamy też do wyboru stojak na obuwie, dzięki któremu można wyeksponować swojebuty. Przy wyborze tego typu mebli należy wziąć pod uwagę wielkość pomieszczenia, styl, w jakim zostało urządzone i liczbę domowników. Powinien on być dobrze przemyślany, aby wykorzystać jak najlepiej dostępną przestrzeń i jednocześnie zapewnić sobie swobodę poruszania się po przedpokoju. Jeśli mamy ograniczony metraż, to świetnie sprawdzi się jasna szafka na obuwie, która optycznie powiększy wnętrze i rozjaśni je. Będzie sprawiało wrażenie bardziej przestrzennego. Idealna będzie nie tylko biała szafka, ale też taka w kolorze jasnego drewna. Zaleca się wybierać meble o prostym kształcie, gdyż wszelkie zdobienia mogą być zbyt przytłaczające i wnętrze będzie sprawiało wrażenie jeszcze bardziej ciasnego. Funkcjonalna szafka na buty będzie nie tylko ładnie się prezentowała, ale pozwoli też z łatwością odnaleźć znajdujące się w niej obuwie.

A może stojak na obuwie z siedziskiem ?

Dużą popularnością cieszą się funkcjonalne szafki i stojaki na buty z siedziskiem, na których można wygodnie założyć/zdjąć buty. Jest to świetna opcja szczególnie dla osób starszych. Inną opcją jest szafka na buty z wieszakiem czy z lustrem. W ten sposób zyskujemy dodatkowe miejsce do powieszenia wierzchnich okryć i można z łatwością przygotować się do wyjścia. Stojaki na obuwie mogą być w wersji zamkniętej lub otwartej. Zawartość mebla może być w całości schowana lub widoczna. Dostępne są zarówno w wersji drewnianej, jak i jego imitacji. Nie brakuje szafek w odsłonie klasycznej, jak i nowoczesnej. Mogą mieć proste kształty lub być zdobione. Meble z drewna są uniwersalnym rozwiązaniem, sprawdzającym się w każdym wnętrzu. Jeśli chcemy, aby wyglądał bardziej elegancko i gustownie, to warto postawić na szafkę na buty w kolorze ciemnego drewna.