Warto wiedzieć:

Urządzając kuchnię, tworzymy pomieszczenie, w którym dziać się będzie bardzo dużo. Kuchnia składa się z głównych stref: zapasów, przechowywania, zmywania, przygotowywania i gotowania. Dobrze dobrany zestaw mebli kuchennych realizuje zasady ergonomicznego połączenia tych stref za nas! Trzema głównymi urządzeniami w kuchni są: piekarnik, lodówka oraz zlewozmywak, a projektanci kuchni zalecają, żeby traktować je jako najważniejsze punkty na planie kuchni. Gotowy komplet mebli kuchennych oferuje z góry zaplanowane rozwiązanie, przygotowane do wdrożenia ergonomicznego układu do naszego domu. Tani zestaw mebli kuchennych to nie tylko szafki, szuflady i blat, ale kompleksowe i spójne, użyteczne wyposażenie pomieszczenia. Nawet tanie zestawy mebli kuchennych oferują więcej niż same regały i szafki kuchenne o odpowiedniej wysokości blacie roboczym. Często są to również listwy oświetleniowe oraz punktowe źródła światła w szafkach wiszących. W zestawieniu z ergonomicznym zagospodarowaniem przestrzeni, komplety mebli kuchennych są bardzo cenionym sposobem na urządzenie pomieszczenia.

Jakość zestawów mebli kuchennych.

Kuchnia, jako pomieszczenie, w którym dochodzi do częstej zmiany temperatury i wilgotności powietrza, jest szczególnie narażona na uszkodzenia mebli. Wybierając wyposażenie, zadbajmy by posłużyło długie lata, nawet w ciężkich warunkach prac kuchennych. Meble dedykowane do kuchni są klejone środkami odpowiednimi do wyższych temperatur i zwiększonej wilgotności powietrza. W przypadku mebli oklejonych fornirem, okleiny są odpowiednio wysokiej jakości i podwyższonej odporności na uszkodzenia mechaniczne. Jeśli zestaw mebli kuchennych składa się również z blatu, to jest on wagowo dopasowany do nośności szafek kuchennych, na których spocznie, a otwór na zlewozmywak wykrojony jest w odpowiednim miejscu.

Komplet mebli kuchennych kojarzy się z tradycyjnym designem i standardowymi rozwiązaniami, tymczasem nawet tanie zestawy mebli kuchennych potrafią zaskoczyć rozwiązaniami bezuchwytowymi, czyli otwieraniem dzięki odpowiednio wyfrezowanej krawędzi lub naciśnięciu drzwiczek w odpowiednim miejscu.