Warto wiedzieć:

Statystycznie, choć zdaje się to być nieprawdopodobne, w łóżku spędzamy 1/3 naszego życia. Mając na uwadze, jak ściśle jesteśmy związani z głównym meblem sypialni, nie można lekceważyć tego w jaki sposób dobieramy łóżka i materace. Ważnym aspektem wyboru odpowiedniego łóżka do spania jest styl jego wykonania. Pragniemy łóżka dopasowanego wizualnie do konkretnej sypialni i takiego mebla powinniśmy szukać. Poszukując wymarzonego – wyśnionego – mebla, powinniśmy określić jaki materiał nas interesuje. Stelaż, rama, zagłówek, a nawet nóżki łóżka mogą być wykonane z drewna, metalu, a ich obicia stworzone z dowolnych tkanin. Łoże, traktowane jako całość, powinno być dopasowane do designu naszej alkowy. Na szczęście możemy wybierać w najpopularniejszych stylach: skandynawskim, nowoczesnym, klasycznym, industrialnym, a nawet vintage! Specjalne miejsce w ofercie sklepu Edinos.pl zajmują łóżka i materace dla dzieci, skierowane do najmłodszych. Dzieci uwielbiają przecież łóżka służące nie tylko do snu, ale i zabawy, jak np. łóżka piętrowe oraz łóżka domki!

Nie tylko wygląd, ale i funkcjonalność ma znaczenie dla decyzji jakie łóżka i materace wybierzemy do naszego domu. Pamiętajmy, że kilkuletnie użytkowanie zbyt krótkiego lub zbyt niskiego łóżka może negatywnie odbić się na naszym zdrowiu, a konkretnie – stanie naszego kręgosłupa! Nie tylko rozmiary łoża, ale i np. dostępność zagłówka mogą wpływać na nasze zdrowie. Wezgłowie nie tylko podpiera nasze plecy przy czytaniu w łóżku, ale i chroni przed przeciągiem lub chłodem ściany! Wybierając łóżko powinniśmy szczególną uwagę poświęcić stelażowi. Opisy stelaży, podobnie jak materacy, często wskazują na strefy twardości, ilość i odstępy między listewkami i dopuszczalne obciążenie. Dopiero tak skompletowane łóżko, wraz ze stelażem, stanowi bazę pod materac. Materac powinien zostać dobrany nie tylko pod wymiar łóżka, ale i z uwzględnieniem preferencji użytkownika co do twardości oraz ewentualnych przeciwwskazań lub zaleceń medycznych.

Wygoda i design dla Twojego łóżka z materacem to podstawa.

Wybierając łóżka i materace, nie zapominajmy o praktycznym aspekcie mebla w sypialni- w przypadku małych pomieszczeń szczególne znaczenie zyskuje pojemnik na pościel lub dodatkowe kieszonki i podręczne schowki np. na pilota lub książkę!