Warto wiedzieć:

Minimalizm to nie tylko styl aranżacji wnętrz. To życiowa filozofia, zgodnie z którą proste jest piękne. We wnętrzu domu prawdziwego minimalisty znajdzie się niewiele mebli, ale z pewnością jednym z nich powinien być stół w stylu minimalistycznym. Styl minimalistyczny to przestronne wnętrza wypełnione jedynie niezbędnymi meblami. W jadalniach czy salonach, z pewnością są nimi stoły minimalistyczne. Jakie cechy charakteryzują te meble?


Minimalizm to rezygnacja z ozdób, ornamentów, ozdobnie wygiętych kształtów. Stół minimalistyczny to mebel prosty i odznaczający się solidną konstrukcją. Rzecz jasna nie oznacza to zupełnej rezygnacji z estetyki i finezji, o czym świadczą zwłaszcza stoły skandynawskie. Przy zachowaniu wszelkich prawideł stylu minimalistycznego, posiadają one czasem pomysłowe rozwiązania – chociażby w kwestii podstawy, gdzie tradycyjne cztery nogi, zajmuje trójnóg lub inna nietypowa konstrukcja.

Urzekająca prostota minimalizmu

Dostępne w sklepie Edinos stoły minimalistyczne wykonane są z materiałów charakterystycznych dla tego stylu, takich jak wysokiej jakości płyty meblowe, stal nierdzewna, aluminium i szkło. Wykończenia stosowane przy produkcji nowoczesnych, minimalistycznych stołów, wykorzystują najnowsze technologie, jakich aktualnie używa się w meblarstwie – na przykład pokrycia melaminowe blatów. Jeśli cenisz sobie treść ponad formę, z pewnością wybierzesz jeden z proponowanych stołów minimalistycznych, który stanie się ulubionym miejscem, skupiającym wokół siebie rodzinę i przyjaciół. Z pewnością uda Ci się spośród bogatej oferty stołów o różnych rozmiarach i sposobach wykończenia wybrać ten, który stworzy z resztą wyposażenia harmonijną całość.

Dlaczego właśnie stół minimalistyczny?

Jedną z nieoficjalnych zasad minimalizmu jest ta, którą można by streścić w trzech słowach: niewiele, ale solidnie. Stoły minimalistyczne są więc meblami wygodnymi, stabilnymi i solidnymi. Producenci wybranych przez nas modeli włożyli lata doświadczeń i cały swój meblarski kunszt w perfekcyjne wykończenie stołów. Niektóre modele posiadają nawet 5 lat gwarancji. Minimalizm, to również rezygnacja z ozdób, takich jak choćby serwety. Zapewniamy, że w przypadku stołów dostępnych w naszym sklepie, obrusy zakrywające defekty, czy poprawiające optycznie proporcje, nie są potrzebne. Te stoły są idealnie piękne w swej prostocie.