Warto wiedzieć:

Bez krzeseł trudno wyobrazić sobie kompletną aranżację pokoju dziennego, salonu czy też jadalni. Przyjemnie jest rozsiąść się wygodnie na krześle i móc celebrować wspólne chwile przy rodzinnym stole. Jednak krzesła pokojowe oznaczają coś więcej niż tylko siedziska lub meble określane jako praktyczne. Warto wiedzieć, że unikalny i stylowy design, jaki posiadają dostępne obecnie modele przeznaczone do pokoju potrafi odegrać zasadniczą rolę w aranżacji pomieszczenia.

Nowoczesne krzesła pokojowe reprezentują odważne projektowanie.

Wygląd nowoczesnych krzeseł do pokoju jest efektem oraz realnym odzwierciedleniem śmiałych wizji i nieprzeciętnej pomysłowości. Wśród tego rodzaju krzeseł znajdują się wersje nawiązujące do organicznych form, modele bawiące się geometrią, a także futurystyczne konstrukcje. Modernistycznym krzesłom pokojowym nie brakuje oryginalności. Krzesła wykonane z plastiku zawsze wzbudzają zainteresowanie, z kolei modele, których siedziska i oparcia stanowi tapicerka z ekoskóry prezentują się w salonie lub pokoju dziennym nadzwyczaj efektownie w zestawieniu ze szlachetnością stali. 

Krzesła tapicerowane do pokoju dziennego i salonu 

Wśród tapicerowanych krzeseł przeznaczonych do pokoju nie brakuje modeli z obiciem welurowym. Zdecydowane kolory welurowej tapicerki krzeseł to wyjątkowo ekspresyjna dekoracja wnętrza. Znakiem rozpoznawczym każdego pokoju bądź salonu zaaranżowanego w stylu klasycznym, skandynawskim, boho, eko czy też rustykalnym są niezmiennie meble wykonane z drewna. Drewniane krzesła pokojowe często występują w wersji zaproponowanej przez Michaela Thoneta, który ponad 150 lat temu zainicjował produkcję mebli giętych. 

Modele krzeseł z tapicerką bawełnianą w kwiaty i toczonymi nóżkami stanowią kwintesencję stylu prowansalskiego, który idealnie pasować będzie zarówno w salonie jak i pokoju dziennym. Należy jednak pamiętać, by stelaż krzeseł pokojowych był koniecznie biały. Przeciwwagą dla romantycznej estetyki francuskiej jest pokój urządzony na styl angielski, w którym znajdą się masywne krzesła w naturalnych barwach drewna.

Pokój z eleganckimi krzesłami w stylu loft

Zupełnie innymi prawami rządzi się styl loftowy, któremu nie brakuje charyzmy. Surowość, minimalistyczne wzornictwo oraz funkcjonalność to słowa kluczowe definiujące istotę pokoju urządzonego w tym właśnie stylu. Z krzesłami pokojowym w stylu loft, wykonanymi z drewna czy metalu, odznaczającymi się powściągliwymi formami można wykreować wnętrze dokładnie interpretujące przestrzenie wielkomiejskich fabryk.

Krzesła do pokoju dziennego potrafią diametralnie zmienić oblicze aranżacji

Salon oraz pokój dzienny pełnią funkcję reprezentacyjną i są wizytówką domu, dlatego też każdy detal ich aranżacji powinien być starannie przemyślany oraz mądrze dobrany. We wnętrzu pokoju, które ma zostać mocno osadzone w intrygującym i niebanalnym stylu glamour, znakomicie prezentują się eleganckie krzesła z podłokietnikami. Miłym i efektownym dodatkiem będzie tapicerka siedzeń i oparć w kolorze głębokiego burgundu czy szlachetnego kobaltu. W przypadku tego typu modeli pokojowych kolorystyka stelaża krzeseł obowiązkowo powinna byc w kolorze złota lub srebra..

ODPOWIEDNIE KRZESŁA DO DZIECIĘCEGO POKOJU

W przypadku mebli do pokoju dla najmłodszych nikt nie zna się równie dobrze na obecnie panujących trendach niż młodzież. Każdy uczeń musi mieć w swoim pokoju strefę edukacji z biurkiem i wygodnym siedziskiem w komplecie. Wybór odpowiedniego krzesła do pokoju dziecka w wieku nastoletnim wbrew pozorom nie jest łatwym zadaniem. Modny design mebla do siedzenia musi iść przecież w parze z zasadami ergonomii oraz komfortem użytkowania. Celnym trafem są krzesła pokojowe obrotowe. Ich filarem jest stabilna konstrukcja wykonywana najczęściej z metalu. Odpowiednio wyprofilowany zagłówek krzesła oraz kształt siedziska dyscyplinują siedzącego do utrzymania poprawnej postawy. Natomiast modernistyczny i efektowny design tego rodzaju krzeseł pokojowych dokładnie odzwierciedla wymagania nastolatków w zakresie estetyki.