Krzesła industrialne

Wyjątkowe krzesła w stylu industrialnym i loftowym. Zobacz nasze propozycje krzeseł loft:

Warto wiedzieć:

KRZESŁA W STYLU INDUSTRIALNYM

Styl industrialny, jako trend w aranżacji wnętrz, ma bardzo ciekawą historię. Wszystko rozpoczęło się w Nowym Jorku, w latach 50. XX wieku, od prób zaadaptowania nieużywanych przestrzeni przemysłowych. Stare fabryki, surowe wnętrza wypełnione  betonem, cegłą i metalem kryły potencjał dzięki któremu powstał jeden z najbardziej rozpoznawalnych i popularnych stylów wnętrzarskich, a mianowicie styl industrialny. Podstawą stylu industrialnego zwanego też stylem loft jest połączenie surowej przestrzeni, funkcjonalnych mebli oraz dodatków, które łagodnie ocieplą wnętrze i nadadzą mu domowej atmosfery. Planując aranżację w stylu loft warto skupić się na odpowiednich meblach i dodatkach. Prezentowane tu krzesła loft w stylu industrialnym są nieodłącznym elementem każdej aranżacji kuchni lub jadalni i mogą doskonale sprawdzić się w Twoim mieszkaniu.

KRZESŁA LOFTOWE

Planując aranżację kuchni lub jadalni w stylu loftowym warto pamiętać o zachowaniu równowagi między wykorzystaniem surowej formy i materiałów oraz kolorystyką i dodatkami, które ocieplą wnętrze. Nieodłącznym elementem tych pomieszczeń są krzesła industrialne w stylu loft pełniące dwie podstawowe funkcje – praktyczną oraz designerską. Krzesła loftowe są wykonane w oparciu o proste i minimalistyczne projekty, z delikatnie profilowanym oparciem i siedziskiem, dzięki czemu ich użytkowanie jest niezwykle komfortowe. Dzięki wykonaniu projektu krzeseł przy użyciu stali lub połączeniu metalu z drewnem efekt wizualny na pewno zachwyci każdego miłośnika designerskich mebli. Bez względu na Twoje plany aranżacji kuchni lub jadalni, oferowane tu krzesła industrialne utrzymane są w różnej kolorystyce – pozwala to na dopasowanie mebli do wnętrza, a nie odwrotnie, więc tym samym zyskujesz dowolność w projektowaniu przestrzeni. Pamiętaj, że krzesła typu loft, to również hokery, czyli wysokie krzesła barowe. Kilkanaście lat temu hokery można było spotkać w każdym barze, po chwilowym zapomnieniu stały się teraz jednym z najpopularniejszych mebli kuchennych idealnie pasującym do stylu loft. Jeżeli marzysz o wyspie w kuchni, warto, żebyś zastanowił się nad hokerem w stylu industrialnym, aby maksymalnie wykorzystać przestrzeń.

Różnorodność form w krzesłach loft

Krzesła loft charakteryzują się niezwykłą różnorodnością form – wynika to z niepowtarzalności tego trendu wnętrzarskiego, nieustannego poszukiwania ciekawych i funkcjonalnych rozwiązań oraz chęci podkreślenia estetyki wnętrza. Wybierając odpowiednie krzesła do swojego domu warto mieć na uwadze to, że industrialny styl loft nie powinien być kojarzony z nieprzyjemnymi wnętrzami. Pamiętaj, że atmosferę w mieszkaniu tworzą  osoby, które dobrze się w nim czują.