Warto wiedzieć:

Krzesła rattanowe są niezawodną ozdobą każdej przestrzeni zewnętrznej. Balkon, taras, ogród, altany to miejsca, do których chętnie wprowadza się meble wykonane z rattanu. Za co są doceniane? Przede wszystkim za swoją uniwersalność, praktyczność oraz estetykę. Niegdyś meble wyplatane z rattanu były zarezerwowane dla posiadaczy rezydencji. Obecnie można sobie na nie pozwolić bez zastanowienia, ponieważ oprócz aspektów wizualnych, posiadają także atrakcyjne ceny.

Krzesła z rattanu mają wiele zalet, dzięki którym cieszą się równie dużym zainteresowaniem.

Są lekkie, ale solidne. Meble rattanowe znakomicie prezentują się w zestawieniu ze szkłem, stalą, a także drewnem. Krzesła z rattanu i szklany, transparentny stolik wsparty na metalowej podstawie tworzą naprawdę oryginalny duet. Rattan pozyskany z palm rotangowych to w 100 % surowiec naturalny. Wspaniale więc koresponduje z przestrzeniami zaaranżowanymi w stylu toskańskim, rustykalnym, boho, eko,vintage. Krzesła z rattanu naturalnego to znakomita propozycja nie tylko dla przestrzeni zewnętrznych, lecz także dla wnętrz domów i mieszkań. Niezwykłą popularnością może pochwalić się styl urban jungle, gdzie materiały, formy oraz kolory czerpią inspirację ze świata przyrody i robią głęboki ukłon w stronę ekologii. Meble wyplecione z naturalnego rattanu są zatemw takich aranżacjach szczególnie cenne.

Ręcznie wykonane dekoracje, stoliki, fotele czy też krzesła z rattanu wprowadzają do wnętrz pewną lekkość wizualną, przywodzą na myśl klimat beztroskich wakacji. Dzięki nim zaaranżowanie wnętrza w stylu marynistycznym nie sprawia żadnej trudności. Rattanowe meble nieobce są przestrzeniom mocno związanym z estetyką skandynawską. Nie od dziś wiadomo, że wnętrza rodem z chłodnej Północy hołdują naturze. W takich aranżacjach niezawodna będzie więc rola krzeseł rattanowych w naturalnych barwach bądź pomalowanych na biało. Rattan ma również swoje drugie oblicze.

Technorattan, czyli rattan syntetyczny w przeciwieństwie do naturalnego jest bardziej wytrzymały.

Meblom z niego wykonanym niestraszne działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Modele z technorattanu nie odbarwiają się pod wpływem ekspozycji na światło słoneczne, nie szkodzą im także deszcz ani mróz. Ponadto sofy, fotele jak również krzesła z rattanu syntetycznego nie wymagają impregnacji. Kontakt z rozlanym sokiem lub winem nie musi wzbudzać obaw, ponieważ technorattan nie wchłania tego rodzaju zabrudzeń. Meble z technorattanu posiadają wiele wariantów kolorystycznych i potrafią przyjąć rozmaite formy. Szczególnie bliskie są więc przestrzeniom nowoczesnym.

Rattan oraz wszelkiego rodzaju plecionki kochają również designerzy i to światowego formatu. Przykładem tego jest Kenneth’a Cobonpue i jego bajeczne meble. Krzesła rattanowe, ażurowe fotele, misternie wyplatane leżanki i sofy autorstwa Filipińczyka zostały wielokrotnie nagrodzone. Sposób projektowania Cobonpue dokonał rewolucji we wzornictwie. Designer udowodnił, że mistrzowsko można zjednać naturę oraz ekologię z innowacyjnymi technologiami.