Krzesła z ekoskóry

Warto wiedzieć:

Niezbędne, niezastąpione oraz niezawodne. Krzesła z ekoskóry są połączeniem przeszłości i teraźniejszości, odwołaniem do szlachetności oraz reinterpretacją pojęcia „jakość”. Nie ma żadnej wątpliwości, że krzesło to mebel, bez którego wnętrze po prostu nie istnieje. Rewolucje w zakresie wzornictwa, jakie dokonały się na przestrzeni wieków, dekad, lat nadały tym wyjątkowym meblom zróżnicowaną formę, a także stylistykę. Michael Thonet eksperymentował z technologią gięcia drewna, Eamesowie testowali jakość plastiku, a Le Corbusier potencjał widział w skórzanej tapicerce. Dziś alternatywą dla naturalnej skóry jest jej wersja eko, mająca na względzie także aspekty ideologiczne. Krzesło z ekoskóry to znak dzisiejszych czasów. Materiał wytwarzany przeważnie z dermy, poliestru czy też skaju łudząco przypomina naturalny pierwowzór. Ponadto wariant syntetyczny posiada sporo istotnych zalet, które pozwalają mu przeważyć szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Tapicerka krzeseł z ekoskóry wykazuje dużą elastyczność oraz wzorową odporność na zabrudzenia.

Innowacje w zakresie pozyskiwania skóry w wariancie eko pozwalają znacznie podnosić jej parametry, przez co wykonana z niej tapicerka, jest porównywalnie wytrzymała co skóra naturalna. Krzesła z ekoskóry są idealnym wyborem do jadalni. Skóra ekologiczna nie absorbuje wody i jednocześnie jest łatwa w czyszczeniu. Odpowiednia pielęgnacja tego rodzaju tapicerki przekłada się na przedłużenie jej żywotności. Czyszczenie krzeseł z ekoskóry nie wymaga poświęcania sporych nakładów czasu. Istnieją specjalne środki dedykowane tkaninom obiciowym wykonanym ze skóry eko. Wystarczy delikatnie wetrzeć je miękką ściereczką lub gąbką. Co ważne, w końcowym etapie mebel należy wytrzeć do sucha, np. ręcznikiem papierowym. Warto pamiętać, że używanie szorstkich powierzchni czyszczących może uszkodzić materiał.

Ogromną zaletą krzeseł ze skóry ekologicznej jest ich uniwersalność, zatem łatwo je dopasować do wnętrz salonu, jadalni czy też gabinetu, niezależnie od ich stylu. Modele posiadające prostą, tradycyjną formę odnajdą swoje miejsce we wnętrzach zaaranżowanych w klasycznej estetyce. Beżowa lub brązowa tapicerka jest gustownym dopełnieniem drewnianej konstrukcji mebla. Eleganckie krzesło z ekoskóry nie będzie miało nic przeciwko, kiedy stanie się ozdobą dystyngowanego gabinetu rodem z angielskich posiadłości. Wspólnie z legendarnym chesterfieldem w odcieniu bursztynowego brązu, solidnym biurkiem lub sekretarzykiem stworzy niebanalną kolekcję.

Nowoczesne wnętrza uwielbiają monochromatyzm.

W wersji total white lub total black aranżacja może być niezwykle oryginalna. Aby ustrzec się chaosu stylistycznego i efektu przytłoczenia, najlepiej zdecydować się na meble w tej samej tonacji kolorystycznej. Celnym wyborem są krzesła z ekoskóry posiadające nowoczesną podstawę, wykonaną z chromowanej stali nierdzewnej. Perfekcyjną spójność wizualną uzyska się wówczas, gdy stal pojawi się także we wzornictwie pozostałych mebli znajdujących się w pomieszczeniu. Krzesła z ekoskóry posiadają naprawdę ogromny repertuar kolorów oraz wzorów. Skórzany patchwork dla oldschoolowego vintage, misterne pikowania na miarę wnętrz glamour, a tapicerka w kolorze zielonym jako "kropka nad i" we wnętrzach w stylu urban jungle. Istnieje nieskończona liczba interpretacji!