Stoły z krzesłami do salonu

Warto wiedzieć:

Stół z krzesłami do salonu to wybór, który zawsze będzie kompromisem. Sztuką jest, by w małym pokoju dziennym wstawić praktyczny i ładny stół z krzesłami, który zapewni komfortowe miejsce wszystkim domownikom. W dużym pomieszczeniu z kolei powinien stać solidny zestaw, spójnie wpasowujący się w stylistykę pomieszczenia. Zakup może okazać się trudny, tym bardziej że umeblowanie salonu to różnorodna i szeroka oferta zarówno pod kątem stylu, wykonania, wielkości, jak i ceny.

Nie wystarczy siąść przy salonowym stole z krzesłami. Produkt ma gwarantować wygodę. Sprawne odsuwanie krzeseł, bez uszkodzeń ściany, czy wystarczający blat, na którym podasz rodzinny obiad to tylko niektóre składowe charakteryzujące funkcjonalny zestaw mebli. Zanim zdecydujesz się na konkretny model, dopasuj jego wielkość do powierzchni salonu. Wybierz kształt blatu i jego kolor oraz materiał wykonania, który najlepiej będzie się prezentował w Twoim pokoju dziennym. A może rozkładane stoły z krzesłami to kategoria, na którą powinieneś zwrócić swoją uwagę?

Design i wygoda – cechy obowiązkowe salonowych stołów z krzesłami

Stół z krzesłami to zestaw, który stanowi ważny element dekoracyjny każdego salonu. Warto więc tak dopasować jego design, by ładnie wyglądał w pokoju przez wiele lat. Stoły z krzesłami w wersji nowoczesnej są na tyle plastyczne, że da się je umieścić w salonie industrialnym, minimalistycznym lub skandynawskim. Klasyczna forma stołu pozwala z kolei na łączenie tradycji z nową generacją mebli i będzie idealna nie tylko w salonie rustykalnym czy angielskim, ale także współczesnym. Nie zawsze musisz szukać wyłącznie kompletów. Czasem warto znaleźć swój wymarzony stół i do niego dopasować krzesła lub fotele.

Okrągły stół będzie idealny do przestronnego pokoju dziennego, ponieważ mimo że ma przyjazną geometrię i sprzyja rozmowom, jest mało ustawny i zabiera sporo miejsca. Nie ma za to ostrych krawędzi i jest przyjazny dla dzieci. Blat prostokątny to rozwiązanie uniwersalne dla dużych i małych pomieszczeń. Czy mebel stoi na środku salonu, czy pod ścianą będzie dobrym miejscem do pracy i rodzinnych posiłków. Kwadratowy stół do salonu będzie dobrze wyglądał w pokoju o tym samym kształcie.

Stoły w zestawie z krzesłami do salonu – solidność wykonania

Trwałość zestawu gwarantuje jakość wykonania i surowiec. Drewno to niekwestionowany król takiego kompletu, ponieważ drewniane stoły z krzesłami to stabilne i wytrzymałe produkty. Jego charakter jest uniwersalny, a surowiec pasuje do każdego wnętrza. Naturalne wzory, które tworzą słoje dębu, buku czy jesionu nadają meblom szlachetności i unikatowości. Blaty laminowane są lekkie i łatwe w pielęgnacji, mają też niższą cenę. Szklane powierzchnie prezentują się dobrze w salonach industrialnych, nowoczesnych i eleganckich. 

Stół i krzesła przeznaczony do salonu to nierozłączny duet. Jeśli zestaw dobierasz oddzielnie, zwróć uwagę na wysokość. Oba elementy muszą do siebie idealnie pasować i być w podobnej kolorystyce. Wygodniejszą formą będą krzesła do salonu tapicerowane lub niewychodzące z mody skandynawskie fotele z weluru. Białe komplety są ponadczasowe, niezależnie od aranżacji. Stoły z krzesłami do salonu w ciepłym odcieniu drewna stworzą przyjazny klimat we wnętrzu klasycznym i nowoczesnym. Ciekawie prezentują się też połączenia kolorystyczne, które charakteryzują stylistykę skandynawską i współczesną.