Warto wiedzieć:

Hokery, czyli innowacyjne krzesła barowe to stosunkowo niedrogie meble, sprawdzające się w pomieszczeniach o różnym stylu. Wybierając je warto zwrócić uwagę na kolor. W ostatnim czasie popularnością cieszą się szare hokery, które idealnie komponują się z wnętrzami w stylu skandynawskim.

Kuchnia, jadalnia, bar, salon, a nawet pokój dla nastolatka - w każdym z tych pomieszczeń szary hoker sprawdzi się idealnie. Wiąże się to z faktem, że w wielu polskich domach króluje obecnie styl skandynawski, który przeżywa obecnie swój rozkwit. A w nim nie brakuje odcieni szarości, tak cenionych przez północnych mieszkańców Europy. Wysokie i wygodne meble w kolorze szarym to dodatek idealny do nowoczesnych wnętrz, wyposażonych w takie dodatki jak np. biała cegła lub naturalny kamień. Sprawdzają się w pomieszczeniach w stylu vintage i art deco.

Hokery w kolorze szarym są ciekawym elementem wystroju łączącym wygodę, estetykę i funkcjonalność. Sprawdzają się podczas jedzenia posiłków i spotkań ze znajomymi. W wielu domach stanowią też przejaw nowatorskiego podejścia do designu i jeden z elementów nietuzinkowych, przykuwających wzrok stylizacji.

Hoker szary do kuchni
Nowoczesne, hokery do kuchni, posiadające siedzisko w kolorze szarym i np. drewnianą podstawę w odcieniu naturalnego buka to ciekawe rozwiązanie designerskie do współczesnych wnętrz. Taki hoker jest desinerskim meblem, stanowiącym sam w sobie nietuzinkową ozdobę. Sprawdza się podczas wspólnych posiłków i chwil relaksu w gronie znajomych, np. przy lampce dobrego wina. Wysokie jakościowo szare hokery do kuchni posiadają ponadto zakończenia nóg w postaci stopek z tworzywa sztucznego, które amortyzuje powierzchnię w momencie przesuwania mebla. Zapobiega to zarysowaniom i uszkodzeniom podłogi oraz samego hokera.

Hoker do jadalni w kolorze popiel i szary.
Jeśli kuchnia łączy się z jadalnią warto wybrać hoker z podstawką drewnianą i tym samym stworzyć spójną aranżację całości pomieszczenia. W jadalniach sprawdzają się także hokery popielate z regulacją wysokości i z oparciem. Ponieważ w trakcie jedzenia posiłków ważna jest wygoda - warto decydować się na takie rozwiązania jak np. hokery na czterech nogach zamiast tych na np. okrągłej podstawie. Wiele zależy tu od ilości miejsca, jakie posiadamy w jadalni, choć faktem jest, że hokery same w sobie są ergonomicznymi meblami, zajmującymi niewiele przestrzeni i idealnymi nawet do małych jadalni.