Warto wiedzieć:

Krzesła welurowe śmiało weszły do świata designu i na stałe zagościły w salonach, jadalniach oraz wszystkich pomieszczeniach, którym brakowało elegancji, a także gustowności. Welur uznawany jest za wyrafinowaną tkaninę, nadającą meblom szlachetności, dystyngowanego charakteru. Krzesła z weluru definiują dekoracyjność ujętą w ramy luksusu. Welur to tkanina tapicerska, która perfekcyjnie współgra ze światłem, efektownie prezentując swoją piękną i niejednolitą fakturę. Welurowe krzesła stają się zatem nie tylko pragmatycznym meblem, ale urastają do rangi zachwycającej, jak również oryginalnej dekoracji wnętrza.

Warto wiedzieć, że niegdyś welur był iście elitarną, pałacową tkaniną. Kojarzył się z umeblowaniem zamożnych posiadłości. Meble welurowe, w tymtakże krzesła świadczyły o wysokim statusie społecznym. Jednak nie wszyscy mogli sobie na nie pozwolić.

Obecnie welur to często spotykany materiał. Nie stracił jednak siły wyrazu i to właśnie dzięki swojej ekspresji chętnie wprowadzany zostaje do wnętrz. Eleganckie, welurowe krzesła są nierzadkim widokiem w ekskluzywnych pomieszczeniach urządzonych w pełnym blichtru i przepychu stylu glamour. Krzesła te równie chętnie pojawiają się także we wnętrzach eklektycznych – umiejętnie łączących przeciwieństwa. Miękkość i delikatność weluru wysoce ceni również styl skandynawski. Obite szarym czy niebieskim welurem krzesła z pewnością będą tu mile widziane.

Skoro welwet jest tkaniną dodającą aranżacji szyku oraz klasy, nie może go zabraknąć we wnętrzu zaprojektowanym w stylu modern classic. Kolaż tradycji i nowoczesności, wytworność buduaru osadzona w modernistycznej konwencji to wyróżniki, na tle których wybitne zaprezentują się krzesła welurowe z kołatką. Absolutnym hitem są krzesła welurowe granatowe, bordowe oraz modele w kolorze butelkowej zieleni. Barwy o głębokim nasyceniu dynamizują aranżację, dodają jej szlachetności. Są w stanie mocno ożywić monochromatyczne wnętrze i stworzyć niesamowity efekt wizualny.

Między krzesłami welurowymi, a przytulnością oraz wygodą można postawić znak równości.

Przyjemna w dotyku tekstura weluru podnosi komfort użytkowania. Ponadto nietypowy splot tej tkaniny tapicerskiej wpływa zasadniczo na wytrzymałość mebla. Krzesło z weluru utożsamia przede wszystkim wysoką jakość i stanowi inwestycję na lata. Welur bardzo lubi towarzystwo innych faktur, dlatego tworzy wspaniałe połączenia z błyszczącym metalem czy ciepłą naturą drewna. Dlatego stelaże tego typu krzeseł wykonuje się najczęściej właśnie z takich materiałów.

Powszechnie przyjęło się stwierdzenie, że welur jest materiałem łatwo ulegającym zabrudzeniu. Obecnie jednak jego parametry zostają ulepszone na drodze nowych technologii produkcji. Wykorzystywana do pordukcji tapicerowanych krzseał, nowoczesna odsłona weluru, posiadającrgo ultramikrowłókna, wykazuje się odpornością na zaplamienia oraz mechacenie się.

Welurowe krzesła pasują idealnie nie tylko do stołu. Ich nieszablonowy styl i lekko połyskującą fakturę doceniają także inne meble. Toaletka skomponowana z  takim krzesłem to niebanalny zestaw, którego nie powstydzi się żadna kobieta. Gabinet to miejsce godne eleganckich mebli. Wygodne siedzisko welurowe z podłokietnikiem niewątpliwie spełni wszelkie standardy tego wymagającego wnętrza.