Meble dąb sonoma

 

Meble w odcieniu dąb sonoma już od kilku dekad utrzymują silną pozycję na liście wnętrzarskich bestsellerów. A czy wiesz co stoi za ich sukcesem i ogromnym powodzeniem? Wszechstronność tych mebli doskonale imituje strukturę i barwę naturalnego drewna dębowego, dzięki czemu dąb sonoma meble są doskonałym tłem aranżacyjnym w Twoim domu. 

Warto wiedzieć:

Meble w kolorze dąb sonoma posiadają nieprzeciętną prezencję. Dzięki swojej uniwersalności doskonale korespondują z wieloma stylami aranżacyjnymi. Ich potencjał w pełni wydobywa zarówno nowoczesna, jak i klasyczna estetyka. Kolor dąb sonoma kojarzy się z naturalnością oraz neutralnością. W związku z tym  szafy, krzesła, stoły czy półki występujące w tej barwie tworzą harmonijną całość z meblami, a także dekoracjami w odmiennych tonacjach kolorystycznych. Nie są im wrogie także zdecydowane wzory czy wymyślne faktury.

Meble dąb sonoma posiadają spokojny odcień, dlatego wspaniale ocieplają monochromatyczne wnętrza i przełamują chłód aranżacji, bazujących na palecie zimnych barw.

Ze względu na swój łagodny temperament często pojawiają się we wnętrzach w stylu skandynawskim. Mebel w kolorze dąb sonoma interpretuje barwy ziemi, więc jest mile widzianym komponentem aranżacji szanujących bliskość natury. Jednak dzięki swojej uniwersalności i ponadczasowości może stanąć również w nowoczesnym wnętrzu jako kontrast dla wyrazistych ścian czy odważnych tkanin. Przy pomocy mebli w odcieniu dąb sonoma można optycznie powiększyć przestrzeń. Jasny kolor  dokładnie imitujący strukturę drewna rozjaśnia wnętrze. Posiadacze pomieszczeń o niewielkim metrażu powinni więc zastanowić się nad zestawem mebli dąb sonoma. Sprawiają one wrażenie, że aranżacja staje się wizualnie lżejsza.

Za sprawą mebli w kolorze dąb sonoma możliwa jest metamorfoza, która pozwoli uniknąć drastycznego remontu. Jasna struktura drewna, wzbogacona wyraźnym rysunkiem słojów oraz naturalnych niedoskonałości, pozwala na tworzenie dowolnych kombinacji aranżacyjnych. Mebel o barwie dąb sonoma równie dobrze prezentuje się na tle białej ściany, co w zestawieniu z pastelami lub kolorami o głębokim nasyceniu. Wystarczy zmiana stylu dekoracji bądź tekstyliów, aby wnętrze zyskało zupełnie nowy wygląd. Mebli dąb sonoma nie można nazwać monotonnymi. Szafy, stoliki kawowe, zabudowa kuchenna urozmaicone inną kolorystyką czy materiałami są naprawdę efektowne. Połączenie faktury precyzyjnie imitującej strukturę drewna oraz lustrzanych bądź szklanych powierzchni, znacznie podnosi walory wizualne mebli. W przypadku garderoby w odcieniu dąb sonoma meble oraz wielkoformatowe lustra, zdobiące jej drzwi, pełnią zarówno funkcję ozdobną, jak i pragmatyczną. Ponadto lustrzana tafla stwarza wrażenie głębi, przez co pomieszczenie wydaje się bardziej przestronne.

Do konstrukcji mebli w kolorze dąb sonoma chętnie wciela się szkło zarówno transparentne czy też mleczne, jak i kolorowe.

Takie zestawienie pojawia się często w projektach stołów, ław lub stolików kawowych. Jako że dąb sonoma jest bezkonfliktowy w kwestii zestawień, jasne meble o charakterystycznym usłojowaniu nierzadko udoskonalone zostają innymi kolorami. Wówczas tradycyjne modele zupełnie zmieniają swoją pierwotną specyfikę. Komoda dąb sonoma z białymi szufladami to odpowiednia propozycja do romantycznej sypialni lub pokoju niemowlęcego. Biurko na zgrabnych, grafitowych nogach, wyposażone w pomysłowe półki w kolorze naturalnego drewna, świetnie spisze się w gabinecie urządzonym w stylu loftowym. Natomiast eleganckie krzesła dąb sonoma z wygodnym siedziskiem w kolorze popielatym będą tworzyły spójną całość ze stołem pochodzącym z tej samej kolekcji.