Warto wiedzieć:

Regały wiszące

Dodatkowe meble do przechowywania przydają się we wszystkich wnętrzach, nie tylko tych najbardziej przestronnych. Regały wiszące stanowią doskonałe rozwiązanie w przypadku niewielkich pomieszczeń – nie ma w nich na ogół miejsca na wstawienie kolejnej, stojącej na ziemi komody. Taki mebel umożliwia uporządkowanie biblioteczki w salonie czy w pokoju dziecięcym. Warto dopasować go do reszty aranżacji pod kątem designu. Wiszące regały świetnie komponują się z niskimi meblami, takimi jak komoda czy biurko. Dzięki nim każdy kawałek przestrzeni zostanie zagospodarowany w przemyślany sposób, a domownicy pożegnają się z bałaganem.

Regały wiszące w różnych aranżacjach

Regały na ścianę stanowią niezbędny element wyposażenia każdego salonu, przede wszystkim małego. To także atrakcyjny dodatek do sypialni, szczególnie w przypadku osób, które codziennie czytają przed snem. Warto mieć więc podręczny zbiór książek w pobliżu łóżka. Regały wiszące uzupełniają pokoje dziecięce i młodzieżowe – można w nich przechowywać szkolne podręczniki, lektury oraz zwykłe książki, komiksy, czasopisma czy płyty. W pokojach młodych ludzi często panuje nieporządek, dlatego warto poszukać praktycznych rozwiązań. Regał ścienny pomieści nie tylko książki. Mogą na nim stać pudełka i organizery służące do trzymania akcesoriów czy tekstyliów. Dzięki temu nie trzeba będzie specjalnie dokupować zamykanych szafek, które mogą nie pasować do aranżacji i zwyczajnie zagracać przestrzeń. Warto wybrać pudełka w kolorach kontrastujących z barwą regału. Wpłynie to na stworzenie świetnego elementu dekoracyjnego.

Regały – stojące czy wiszące?

Podejmując decyzję o wyborze stojącego lub wiszącego regału należy uwzględnić przede wszystkim metraż wnętrza i ewentualne ograniczenia związane chociażby z jego kształtem. Niegdyś regały stojące kojarzyły się wyłącznie z meblami o dużych gabarytach – obecnie dostępne są również modele o delikatniejszej konstrukcji, które nie zajmują aż tyle miejsca. Regały ścienne stanowią alternatywę dla stojących w pomieszczeniach, w których nie ma przestrzeni na inne rozwiązanie. Wariant naścienny umożliwia zamontowanie praktycznej półki nad biurkiem, sofą czy łóżkiem. W taki sposób da się świetnie zagospodarować dostępną przestrzeń, niezależnie od jej wielkości.

Czym powinny charakteryzować się regały wiszące?

Regał na ścianę powinien bez wątpienia wyróżniać się stabilną, bezpieczną i trwałą konstrukcją. Takie cechy zagwarantuje zastosowanie wysokiej jakości materiałów. Ponadto trzeba pamiętać o wyborze mebla, którego design komponuje się z resztą elementów obecnych w pomieszczeniu. Dostępnych jest wiele różnych modeli, które pasują do wnętrz urządzonych w różnych stylach. Modele drewniane sprawdzą się przede wszystkim w klasycznych pomieszczeniach, natomiast metalowe – w nowoczesnych. Meble powinny w końcu pełnić nie tylko funkcję praktyczną, ale również dekoracyjną. Ponadto należy zwrócić uwagę na nośność produktu, żeby wiedzieć, jak ciężkie przedmioty można na nim przechowywać.