Regały modułowe

Warto wiedzieć:

Aranżacja wnętrza w dużej mierze polega na opracowywaniu właściwych strategii. To dzięki nim potencjał przestrzeni zostaje maksymalnie wykorzystany. Odpowiednie modele mebli, jak również ich układ gwarantują pełną funkcjonalność. Do takiego grona należą z pewnością regały modułowe, które dają możliwości stworzenia estetycznej i wygodnej aranżacji. Doskonała architektura wnętrza wprawnie łączy aspekty wizualne oraz względy praktyczne. Regał modułowy w 100% odzwierciedla tę symbiozę. To on stanowi klucz do sukcesu perfekcyjnej organizacji. Służy zarówno do przechowywania przedmiotów, jak i ekspozycji książek czy dekoracji.

Przy pomocy regałów modułowych przeprowadzenie większej lub mniejszej metamorfozy to nic trudnego.

Jako że wzornictwo tych mebli bazuje na prostych bryłach, można je komponować w obszerne zestawy, łączyć i rozdzielać wedle potrzeb oraz gustu. Ergonomiczna forma regałów modułowych pozwala na swobodną zmianę przeznaczenia czy lokalizacji mebla. Jeżeli wcześniej półki były miejscem przeznaczonym na zabawki, nie ma żadnych przeciwwskazań, by ich miejsce zajął księgozbiór lektur szkolnych. Problemu nie stanowią także wnętrza o trudnym układzie. Schodkowy regał modułowy idealnie wpasuje się w przestrzeń pod skosami. Poddasze to często ogromne wyzwanie nawet dla projektantów wnętrz. Skosy, choć sprawiają trudności, oferują  dodatkowe miejsca na przechowywanie, którego nigdy dosyć.

Wzornictwo regałów modułowych  jest zróżnicowane pod względem materiałów, form oraz kolorystyki. Biel to kolor zawsze mile widziany we wnętrzach minimalistycznych, a także skandynawskich. Choć wspólnym mianownikiem tych stylów jest barwa, dzieli je przeciwstawny design. Minimalizm skłania się w kierunku bezpretensjonalności, prostoty. Regał modułowy  przestrzegający tych założeń, będzie przykładem nieskomplikowanej, uniwersalnej formy. Jednolita powierzchnia oraz wysoki połysk – to słowa kluczowe minimalistycznych mebli. Styl skandynawski nieco ujarzmia surowość bieli. Przejawia się to w wyrazistym usłojowaniu, przenikającym przez warstwę farby. Naturalne spękania są ozdobą, które biel ma uwydatnić.

Regały modułowe dają możliwość wypracowania niepowtarzalnego, indywidualnego stylu wnętrza.

Eleganckie modele w kolorze wenge są perfekcyjnym meblem dla stylu kolonialnego. Półki mogą spisać się w roli ekspozycji dla pamiątek z podróży czy też kolekcji przewodników turystycznych. Łazienka stanowi przestrzeń, w której znaleźć można spore zestawy kosmetyków bądź akcesoriów. Z regałem modułowym ich organizacja będzie znacznie łatwiejsza. Do segregacji przydatne będą kosze wiklinowe, które są praktyczne i estetyczne. Warto zadbać o to, by każdy z nich miał przypisane własne przeznaczenie. O ile jeden kosz będzie miejscem przechowywania kosmetyków kąpielowych, o tyle drugi może przewidywać miejsce na ręczniki misternie zwinięte w rulony. Regały składające się z modułów celująco sprawdzą się jako element architektoniczny. Ich konstrukcja jest bezkonkurencyjną alternatywą dla murowanych ścianek działowych, które wiążą się z poważnym remontem. By wydzielić umowną granicę między kuchnią a salonem lub rozgraniczyć pokój dzieci tak, aby każde z nich miało swój własny obszar, niezastąpioną pomocą będą właśnie regały modułowe.