Warto wiedzieć:

Meble industrialne w ogrodzie

Co łączy industrializm i ogród? Meble, które są tak skonstruowane, że reprezentują cechy typowe dla tego stylu, a w dodatku pięknie zdobią kącik zieleni lub taras. Umeblowanie ogrodu jest ważne. Jeżeli chcesz się w pełni zrelaksować, dotlenić i podtrzymać kontakt z naturą musisz mieć na czym usiąść i gdzie postawić swój kubek. A może marzą Ci się obiady lub kolacje pod chmurką? Bez mebli ogrodowych ani rusz. Meble industrialne są typowe dla przestrzeni otwartych, podobnie jak wielometrażowy ogród. Surowce, z jakich z industrialne meble ogrodowe są wykonane, również identyfikują ten styl. To surowe, lite drewno, metal i przemysłowe dodatki jak cegła czy beton. W ofercie naszego sklepu nie brakuje takich loftowych mebli.

Jakie są meble industrialne do ogrodu?

Ogrodowe meble industrialne to produkty masywne, choć ich design ma w sobie sporo z lekkości.  Stylowe, wykonane są z drewna, stali, szkła lub połączenia tych surowców. Doskonałym przykładem industrialnych mebli ogrodowych jest zestaw Flurry, który tworzą wyjątkowe, metalowe krzesła i stół. W żelazo wkomponowane zostały ceramiczne elementy, które odmieniają surową linię i kształt na przyjaźniejszy i cieplejszy. Taki zestaw mebli ogrodowych pomimo swojego industrialnego charakteru będzie romantycznie wyglądał na tle zieleni. Meble do ogrodu w stylu loft to przede wszystkim prostolinijna geometria i forma, które mają być mocno funkcjonalne i wytrzymałe.

Dlaczego warto mieć meble ogrodowe w industrialnym stylu?

Świat industrializmu można przenieść do ogrodu. Drewno i metal, choć są różne, odpowiednio zakonserwowane posłużą w Twoim ogrodzie długie lata. To wyjątkowo trwałe surowce, które dostarczą Twojemu ogrodowi wiele estetycznych rozwiązań. Beton i stal dobrze wyglądają w małych zakątkach zieleni. Charakterystyczne dla stylu industrialnego elementy takie jak stal i drewno pasują do każdej wielkości ogrodu. To przede wszystkim praktyczne meble, które są odporne na zewnętrze warunki jak zmiana temperatury i promienie słoneczne. Siatkowe ławki i stoły z antracytu są odporne dodatkowo na rdzę i korozję. Meble industrialne w ogrodzie tworzą efektowne, minimalistyczne dodatki, które nie obciążają otwartej, naturalnej przestrzeni, ale doskonale się z nią komponują.

Do jakich ogrodów pasują meble w stylu industrialnym?

Uniwersalny charakter industrialnych mebli ogrodowych pozwala na ich umieszczenie w każdej architekturze ogrodu. Wspaniale komponują się ze stylem nowoczesnym i tradycyjnym. Oszczędność w formie będzie miała zastosowanie w przestrzeni minimalistycznej i w duchu zen. Meble industrialne świetnie sprawdzą się w ogrodach japońskich i nowoczesnych, gdzie króluje drewno, kamień, metal i szkło. Idealnie będą wyglądać także w ogrodach bardziej czarujących i romantycznych jak angielski czy prowansalski. Ławeczka w stylu industrialnym, przy różanej rabacie to obowiązkowy element wyposażenia ogrodu w stylu wiejskim.

Zalety posiadania mebli industrialnych w ogrodzie

Meble w stylu loft bardzo dobrze wpisują się w przestrzeń ogrodu. Przyciągają uwagę oryginalnym kształtem i mają takie kolory, które z naturalną zielenią tworzą wyjątkowy duet. Biel, szarość, czerń, brąz reprezentują paletę barw ziemi. Z tego powodu meble nie są odrębnym elementem krajobrazu, ale jego spójnym połączeniem. 

Innymi zaletami mebli industrialnych w ogrodzie są:

  • prosta forma, która daje duże możliwości aranżacyjne,
  • wysoka odporność materiałów na warunki atmosferyczne,
  • trwałość i wytrzymałość mebli ogrodowych w stylu loft pozwalające na długoletnie użytkowanie,
  • funkcjonalność – industrialne meble w ogrodzie to sporo możliwości, ponieważ służą do relaksu, pracy, zabaw i spotkań towarzyskich na łonie natury,
  • estetyka, która zachwyci.

Jak wybierać odpowiednie meble industrialne przeznaczone do ogrodu?

Najpierw ustal, jaki charakter ma Twój ogród. W ofercie naszego sklepu znajdziesz szeroki wybór mebli do ogrodu, w różnym kształcie i formie, pomimo tego, że reprezentują jeden trend – industrialny. Potem wybierz kolor, który będzie spójny z innymi meblami w ogrodzie lub elewacją i charakterem budynku. Biała ławka będzie ładnie wyglądać w ogrodzie, w którym dominują zielenie i kwiaty w tym kolorze, lecz niekoniecznie sprawdzi się w zestawie z ciężkimi, czarnymi elementami innych mebli. Sprawdź, czy konstrukcja mebli industrialnych zapewnia stabilność i wygodę i czy będą pasować do miejsca w ogrodzie, w którym chcesz je ustawić.