Stoły w stylu industrialnym

Warto wiedzieć:

Styl industrialny, który w momencie powstania w latach pięćdziesiątych XX wieku był koniecznością, dziś jest synonimem luksusu i nowoczesności. Industrialne wnętrza charakteryzuje surowość i minimalizm – w ten właśnie klimat wpisują się doskonale stoły w stylu industrialnym, dostępne w ofercie naszego sklepu internetowego. Zgodnie z podstawowymi założeniami industrialnego stylu aranżacji wnętrz, stół industrialny pozbawiony jest zbędnych ozdób i zazwyczaj bardzo oszczędny w formie. W żaden sposób nie wpływa to jednak na funkcjonalność ani na estetykę. Stoły industrialne dostępne w ofercie sklepu Edinos urzekają prostotą. Podobnie jest w przypadku kompletów stół + krzesła. Brak tu wymyślnych, stylizowanych na antyk kształtów, ale jest przyjemna dla oka gra kolorów. Wygodny stół industrialny w komplecie z krzesłami jest wręcz nieodzowny w nowoczesnym lofcie. Wiele modeli z powodzeniem stanowić może wyposażenie również salonu lub jadalni urządzonej w minimalistycznym stylu skandynawskim.

Minimalistyczna, industrialna forma w parze z maksymalną funkcjonalnością.

Projektantom i producentom stołów industrialnych przyświecają dwie zasady – prostota i funkcjonalność. Stół, jako podstawowe wyposażenie jadalni, ma być przede wszystkim wygodny i solidny. Proste, jednak nie znaczy brzydkie, co widać na przykładzie stołów dostępnych w naszej ofercie. Niektóre z nich zachwycają wrażeniem kruchej delikatności, jaką nadają charakterystyczne dla stylu industrialnego szklane blaty. W połączeniu z krzesłami o lekkich, ażurowych siedziskach, wnoszą powiew świeżości i lekkości w surowe, industrialne wnętrza.


Metal obecny jest głównie w postaci giętych rurek podtrzymujących siedziska. Łagodność kształtów balansuje pomiędzy industrialną surowością, a modnymi obecnie łagodnymi, zaokrąglonymi kształtami mebli. Stoły industrialne jakie oferujemy, to meble stylowe i niezwykle perfekcyjnie wykończone. Najwyższej jakości materiały i solidne wykonanie, czynią  z nich trwałe meble na lata, które można pokochać za wygodę i funkcjonalność. Sprawdzą się w jadalni, salonie, czy na oszklonym tarasie. Obiad w gronie rodziny, czy kawa i ciastko z przyjaciółmi smakują inaczej, kiedy nadamy im odpowiednią oprawę.

Stół w stylu industrialnym może być kluczowym elementem tej oprawy.

Spośród bogatej oferty stołów w stylu industrialnym sklepu Edinos warto wybrać taki model, który kształtem i kolorystyką najbliższy będzie dotychczasowym elementom aranżacji, a także naszym osobistym upodobaniom i potrzebom.