Warto wiedzieć:

Regały pionowe są meblami kojarzonymi głównie z przechowywaniem na nich książek, ale to nie jedyne ich zastosowanie. Można wykorzystać je na wiele sposobów i to praktycznie w każdym pomieszczeniu. Na uwagę zasługują regały słupkowe, które pozwalają zaoszczędzić sporo miejsca i jednocześnie pomieścić wiele rzeczy. Zapewniają one dobrą cyrkulację powietrza i ciekawą ekspozycję znajdujących się na półkach przedmiotów.

Regał słupek łazienkowy idealny do przechowywania niemalże wszystkiego.

Do wnętrz nowoczesnych i minimalistycznych świetnym wyborem będzie regał słupek o prostym stylu, z materiałowymi pojemnikami i dodatkową górną półką, na której można coś położyć. Wspaniale prezentuje się nie tylko w salonie, ale też w pokoju dziecięcym/młodzieżowym, biurze, garderobie czy pracowni. Można przechowywać w nim książki, płyty, artykuły dekoracyjne, dokumenty, zabawki, różnego typu akcesoria, segregatory, teczki, złożone ubrania, pościel i ręczniki. Jak widać, regały pionowe z szufladami mają szerokie zastosowanie. Do łazienki idealny będzie regał w postaci szafki z laminowanej płyty meblowej. Do dyspozycji jest kilka praktycznych półek i możliwość wybrania montażu drzwiczek. W celu zmniejszenia ryzyka uszkodzenia obrzeży mebli, wzmacnia się je tworzywem PCV. W zależności od aranżacji wnętrza mebel może być w wersji białej, dębu Sonoma lub Wenge. Zarówno do wnętrz mieszkalnych, jak i komercyjnych świetnie sprawdzi się regał słupek z wieloma półkami do wykorzystania, w wersji otwartej. Bardzo ważne przy wyborze mebli jest zwrócenie uwagi na producenta. Jeśli cenimy sobie zdrowie, trwałość i estetykę, to najlepiej jest postawić na słupek łazienkowy sprawdzonego producenta mebli. Takiego, który używa do ich produkcji wysokiej jakości i bezpiecznych materiałów – wolnych od chloru, metali ciężkich i związków ropopochodnych. Jest to szczególnie ważne w przypadku dzieci.

Do jakich wnętrz najlepiej pasuje regał pionowy typu słupek?

We wnętrzach industrialnych, loftowych, minimalistycznych i kolonialnych mile widziane są regały pionowe o metalowej konstrukcji i z półkami wykonanymi z wysokogatunkowej płyty MDF. Taki modernistyczny pionowy regał typu słupek posiada praktyczne półki, na których można umieścić pojemne pudełka. Słupek świetnie nadaje się do wyeksponowania rzeczy, które są widoczne z każdej strony regału, co zapewnia też łatwy do nich dostęp. Jest to rozwiązanie modne i stylowe. Do łazienki, salonu czy sypialni wspaniałym wyborem będzie pionowy regał z półkami w wersji całkowicie zamkniętej. Umieszczone w nim rzeczy będą dobrze chronione nie tylko przed kurzem, ale też przed spojrzeniem niepożądanych osób. Ułatwiają one utrzymanie porządku i estetycznego wyglądu we wnętrzu.