Warto wiedzieć:

Wygodne łóżko drewniane dla dziecka jest najlepszym wyborem, jaki może dokonać rodzic. Aranżacja przestrzeni przeznaczonej najmłodszym członkom rodziny ma tworzyć optymalne warunki do nauki, zabawy oraz sprzyjać prawidłowemu rozwojowi. Ogromną rolę odgrywa sen, podczas którego dzieci regenerują się i według naukowych badań – rosną. Wybór odpowiedniego łóżka zarówno w przypadku dziecka, jak i nastolatka ma zatem kluczowe znaczenie.

„Bezpieczeństwo” to słowo powinno być wyznacznikiem podczas wyboru łóżka drewnianego przeznaczonego dla dziecka.

Materiałami uznawanymi za najbardziej przyjazne uważa się drewno sosnowe oraz bukowe. Należy wybierać modele zaufanych marek, które dbają o to, by każdy fragment konstrukcji został precyzyjnie wyszlifowany oraz wypolerowany. Mocowanie barierek czy też, w przypadku łóżek drewnianych piętrowych – drabinek i zjeżdżalni, nie może budzić żadnych wątpliwości rodziców. W przypadku modelu malowanego nie mniej istotna jest także informacja na temat zastosowanej farby. Jedynym, słusznym wyborem jest ta, wolna od substancji szkodliwych. Jeśli drewniane łóżka, stworzone z myślą o dzieciach i młodzieży, zostały opatrzone odpowiednimi certyfikatami jakości, wówczas nie trzeba podawać w wątpliwość ich jakości oraz bezpieczeństwa.

Łóżko dziecięce drewniane piętrowe w kształcie domku czy indiańskiego tipi to zachwycająca dekoracja wnętrza. Designerzy cofają się do wspomnień własnego dzieciństwa, aby stworzyć meble, które dają masę radości i uśmiechu. Piętrowe łóżko dla dziecka wykonane z drewna to marzenie niejednego smyka. Poza funkcją spania takie modele gwarantują świetną zabawę. Drabinki do wspinaczki czy sprawiające wielką frajdę zjeżdżalnie, zachęcają najmłodszych do aktywności. Wygląd łóżek drewnianych dla młodzieży zdecydowanie pobudza wyobraźnię i rozwija kreatywność. Dzięki tak wspaniałej scenografii każdy może stać się bohaterem własnej bajki. Wielu rodzicom z pewnością do gustu przypadnie łóżko dla dziecka wykonane z drewna, w którego konstrukcji przewidziano pojemne szuflady. Można w nich umieścić nie tylko pościel, lecz także zabawki lub ubrania. W końcu w pokoju dziecięcym miejsca do przechowywania nigdy za wiele.

Drewniane łóżka młodzieżowe swoją stylistyką wcale nie odbiegają od designu i jakości proponowanym najmłodszym.

Wzornictwo dla nastolatków jest jednak skierowane w stronę poważniejszych, bardziej dojrzałych form. Organiczne kształty, bezpretensjonalne linie – takie cechy  posiadają łóżka młodzieżowe wykonane z drewna. W przypadku tych modeli elementem dekoracyjnym mogą być nieco bardziej ozdobne wezgłowia i zanóżki lub asymetryczny boki.

Wybierając odpowiednie łóżko, należy kierować się także liczbami. W przypadku decyzji dotyczącej  drewnianych łóżek dziecięcych, jak również modeli młodzieżowych nie bez znaczenia są konkretne wartości. O ile dla 2-letniego maluszka odpowiedni będzie standardowy rozmiar łóżka, czyli 140x70 cm, o tyle dla starszego dziecka bardziej komfortowy okaże się egzemplarz o wymiarach 160x180 cm. Dla uzyskania przyzwoitego poziomu wygody łóżko młodzieżowe drewniane nie powinno przyjmować mniejszego rozmiaru niż 80x200 cm. Jeśli jednak metraż pokoju daje większe możliwości, warto wziąć pod uwagę wymiary 120x200 cm.