Warto wiedzieć:

Łóżko jednoosobowe, często także nazywane pojedynczym, to mebel o rozmiarach 90 x 200 oraz 120 x 120 cm. Mimo niewielkiej powierzchni spania, jest to wygodne i komfortowe łóżko, które ze względu na swoje rozmiary wpasuje się w każdą aranżację. Pojedyncze łóżko jedynka to idealny mebel nie tylko do niewielkiej sypialni, ale również do pokoju dla dziecka, nastolatka lub studenta. Łóżko jednoosobowe zajmuje niewiele miejsca, dzięki czemu obok łóżka zmieści się stolik nocny, mała szafka lub biurko.

Łóżka pojedyncze to doskonała propozycja dla osób, które chcą zaoszczędzić miejsca w swojej sypialni, a jednocześnie potrzebują wygodnego mebla do spania. Jak wiadomo aranżacja małych pomieszczeń jest bardzo trudna i wymaga odpowiedniego zagospodarowania powierzchni. W celu optymalnego wykorzystania przestrzeń w sypialni, warto wybrać łóżko jednoosobowe z pojemnikiem na pościel. Praktyczny pojemnik na pościel w łóżku pojedynczym, umieszczony jest najczęściej w dolnej części, na całej długości tego mebla. Kupując łóżko jednoosobowe z pojemnikiem na pościel otrzymujemy praktyczny schowek do przechowywania kołdry, poduszek, kocy czy też mało używanych rzeczy. Dodatkowa przestrzeń, w postaci funkcjonalnego, wbudowanego w pojedyncze łóżko pojemnika na pościel, ułatwia utrzymanie porządku w sypialni. 

Rodzaje pojedynczych łóżek jednoosobowych

Pojedyncze łóżka jednoosobowe, podzielić możemy ze względu na materiał z którego zostały wykonane. Wśród pojedynczych łóżek znajdziemy łóżka pojedyncze drewniane, metalowe i tapicerowane. 

Łóżko jednoosobowe drewniane to ponadczasowa klasyka, która sprawdza się w niemal każdej aranżacji domowej sypialni. Natomiast łóżka wykonane z metalu charakteryzują się bogato zdobionymi ramami, które pasować będą zarówno do nowoczesnego jak i klasycznego wystroju pokoju. Dużą popularnością cieszą się pojedyncze łóżka wykonane z połączenia dwóch materiałów np. drewna i metalu. W wyniku połączenia metalowych elementów łóżka z odpowiednio dobranym kolorem drewna powstaje nietuzinkowy i elegancki mebel. Tapicerowane łóżka jednoosobowe to meble o bardzo prostym i opływowym kształcie, dostępnym w szerokiej gamie kolorów i materiałów, które nadadzą pomieszczeniu eleganckiego, a nawet wytwornego charakteru.

Materac i stelaż do łóżka

Zakup nowego łóżka przeważnie wiąże się z koniecznością zakupu materaca. Aby zaoszczędzić cenny czas na szukanie nowego materaca, sklep internetowy Edinos przygotował specjalną ofertę łóżek jednoosobowych z materacem. Dodatkowo, łóżko jedynka w komplecie z materacem jest znacznie tańsze niż kupowane oddzielnie. Zakup łóżka pojedynczego z materacem to najkorzystniejsza pod względem cenowym opcja.. 

Kupująć jednoosbowe łóżko nie można zapomnieć również o odpowiednim stelażu, który podobnie jak materac, wpływa na komfort leżenia i jakość snu. Stelaż w połączeniu z materacem to najistotniejszy element każdego łóżka. To główny łącznik pomiędzy ramą łóżka a materacem, który pełni rolę amortyzatora.

Mimo tego, że o wyborze łóżka pojedynczego decyduje przede wszystkim komfort spania, wybierając jednoosobowy model, nie należy pominąć kwestii związanych z jego wyglądem i estetyką. W sklepie internetowym Edinos znajdziesz bogatą ofertę łóżek jednoosobowych dostępnych w różnej stylistyce i bogatej gamie kolorystyczne.