Warto wiedzieć:

Musztardowy, cytrynowy, kanarkowy, pastelowy – kolor żółty posiada śmiałą paletę odcieni. Ciepła tonacja tych barw sprawia, że dzięki nim wnętrze staje się komfortowe, otacza je przytulność. Kolor żółty nierozerwalnie kojarzy się z gorącymi promieniami letniego słońca, dlatego wzbudza tak pozytywne emocje. Styliści wnętrz często wykorzystują tę barwę w swoich projektach, ponieważ jest energetyczna i zachwycająca. Ponadto wprawia w pozytywny nastrój, a meble ubrane w żółtą tapicerkę są zdecydowanie dalekie od banalności.

Żółte sofy i kanapy to znaki rozpoznawcze fantazyjnego oraz kolorowego stylu retro. Obok wyrazistego granatu czy zieleni, wpisany w jego koncepcję jest również odcień musztardowy, miodowy i kanarkowy. Meble tapicerowane są często miłym w dotyku welurem, a ich design czerpie inspiracje z mody lat 50. Odważne, żółte sofy i kanapy idealnie prezentują się w towarzystwie wzorniczych klasyków. Monochromatyczne aranżacje, utrzymane w bieli, czerni czy szarości są symbolem nowoczesnych, minimalistycznych wnętrz. Przełamaniem ich jednokierunkowości będzie zastosowanie przeciwstawnego akcentu kolorystycznego. Żółte sofy i kanapy np. odcieniu bahama yellow lub bananowym, wejdą w rolę zachwycającego elementu kontrastującego z monochromatycznością.

Do jakiego wnętrza pasuje żółta kanapa ?

Doskonałym kontekstem do wpisania w niego żółtej barwy jest niezwykle modny beton architektoniczny. Ozdobiona nim ściana będzie odpowiednim tłem do wyeksponowania mebli w słonecznych odcieniach. Taka propozycja aranżacyjna wzbudzi zachwyt wielbicieli stylu loftowego. W skandynawskiej estetyce także jest miejsce na kolor żółty. Biel oraz rozbielone błękity, które są tak charakterystyczne dla tego stylu, również wymagają przeciwwagi. Musztardowy odcień żółtych sof i kanap z pewnością ożywi wnętrze.

Żółta sofa to ogromna metamorfoza Twojego wnętrza !

Meble posiadające żółtą tapicerkę same w sobie są rewelacyjnym tłem aranżacyjnym. Poduszki dekoracyjne zarówno gładkie, jak i te w paski, kratkę czy pepitkę prezentują się wyraziście. Żółte sofy i kanapy to idealne meble dla osób, które przymierzają się do metamorfozy aranżacji swojego salonu oraz pragną zdecydowanych zmian. Obok koloru żółtego, a także wszelkich jego tonacji, po prostu nie da się przejść obojętnie. Meblom wypoczynkowym oscylującym wokół tej barwy mogą z powodzeniem partnerować drewniane stoliki z pięknym, widocznym usłojowaniem lub czarne ławy na wysoki połysk. W obu wariantach aranżacja będzie tworzyła kompletną, oryginalną całość.

Żółty fantastycznie współgra z kolorem niebieskim oraz jego siostrzanymi odcieniami. Chabrowy, kobaltowy, błękitny, turkusowy – zestawione z nimi żółte meble wykreują niesamowity look. Jeżeli żółte sofy i kanapy w salonie są dla kogoś zbyt ekstrawaganckie, można je zastosować w aranżacji, m.in. pokoju gościnnego. Praktyczne meble z funkcją spania pozwalają zaoszczędzić miejsce i zaprojektowane zostają w taki sposób, by wypoczynek na nich osiągnął najwyższy komfort. Żółta tapicerka prezentuje się niezwykle efektownie nawet w kontekście gładkich, białych ścian, więc z pewnością będzie dużym zaskoczeniem dla gości.