Warto wiedzieć:

Biel zwinnie wyłamuje się z wszelkich kanonów, istnieje poza aktualnie obowiązującymi trendami. Ona zawsze była, jest i będzie w modzie. Jako najjaśniejsza ze wszystkich barw posiada równocześnie neutralną specyfikę. Można ją dowolnie łączyć w pary z kolorami o różnym nasyceniu. Sama biel także posiada swoje tonacje. Pojawia się w wariantach z domieszką szarości, kremu czy też koloru żółtego. Jako najbardziej uniwersalna barwa z przyjemnością stosowana jest w aranżacjach wnętrz. Generuje bardzo pozytywne odczucia, kojarzy się z czystością oraz przestrzennością.

Biała sofa nie tylko wo wnęrza w stylu skandynawskim.

Kiedy popularność zdobył styl skandynawski, przestrzenie zaczęły zdobić białe sofy i kanapy, solidne stoły z surowego drewna, a na ścianach swoje miejsce znalazły poroża. Ta estetyka była odpowiedzią na surowy, niesprzyjający klimat Północy i ciągły niedobór światła. Zatem nic w tym dziwnego, że wnętrza w stylu skandynawskim rozjaśniła wszechobecna barwa biała. Biel to także kolor wiodący prym w pełnym uroku stylu schabby chic. Jakie są jego znaki rozpoznawcze? Sentymentalne przedmioty z duszą, postarzane komody, białe sofy i kanapy, romantyczne zasłonki oraz koronkowe serwety. Cała stylizacja wnętrza ma wyglądać tak, jakby była nadgryziona zębem czasu. Biel pojawia się tutaj w towarzystwie szarości i wyblakłego brązu. Schabby chic to styl nieco odrealniony, sielski, wyjątkowo kobiecy.

Nowoczesna estetyka aranżacji bazuje na podstawie neutralnej palety kolorów. Biel jest więc barwą towarzyszącą wszystkim wnętrzom zaprojektowanym w stylu modern. Harmonię oraz pochwałę geometrii wyraża się w każdy, możliwy sposób. Czarne meble kuchenne na wysoki połysk, białe sofy i kanapy, beton architektoniczny odmieniony przez wszelkie odcienie szarości to słowa kluczowe aranżacji wnętrz w stylu nowoczesnym. Biel jest nie tylko perfekcyjną bazą aranżacyjną, lecz także posiada właściwości, które mogą pomóc w zniwelowaniu pewnych mankamentów wnętrza. Białe sofy i kanapy, regały, stoły, stoliki kawowe skompletowane w jeden zestaw, tworzący spójną całość wizualną, jest w stanie wiele zdziałać. Jasne meble będą kołem ratunkowym dla wnętrz niewielkich, nieustawnych bądź tych, które cierpią na skąpy dostęp światła dziennego. Biel optycznie powiększa przestrzeń i rozjaśnia wnętrze sprawia, że nabiera ono wizualnej lekkości.

Przy wyborze białej kanapy, zwróć uwagę na jej praktyczność.

Design białych sof i kanap jest przebogaty. Modele o rozmaitych konstrukcjach, zaprojektowane w najróżniejszych stylach są przykładem tego, jak daleko sięga kreatywność. Wiele egzemplarzy przewiduje dodatkowe miejsce do siedzenia w postaci szezlonga lub otomany, które są tak naprawdę przedłużeniem sofy czy też kanapy. Projektanci nie troszczą się wyłącznie o jakość wizualną, ale wprowadzają także innowacje, które mają podnosić poziom funkcjonalności mebli. Przykładem tego może być biała sofa z dyskretnie ukrytą w oparciu rozkładaną tacką na napoje. Nowoczesne modele tworzone z kilku modułów posiadają imponujące rozmiary i równie zachwycający design. Spokojnie pomieszczą wieloosobową rodzinę oraz zapewnią komfortowy odpoczynek podczas wieczornego seansu filmowego.