Warto wiedzieć:

Brąz we wnętrzach to klasyka gatunku. Bezapelacyjnie łączy się z takimi pojęciami, jak: elegancja, szlachetność, ponadczasowość. Posiada liczne odmiany tonalne, mocno różniące się od siebie – począwszy od głębokiego odcienia mahoniowego, kasztanowego, przez orzechowy, po kolor mlecznego latte. Jedne wpadają pomarańcze i żółcie, inne posiadają domieszkę czerwieni, a nawet czerni. Osoby decydujące się na brązowe sofy i kanapy bądź też regały, szafy czy stoliki w tej barwie sprawią, że wnętrze stanie się niezwykle przytulne. Kolor brązowy kojarzony jest z ciepłem, naturą, harmonią.

Gdzie wkomponujesz brązową kanapę ?

Brązowe meble, podobnie jak czarne czy też białe, pozwalają na indywidualizację aranżacji, pewną dowolność i swobodę w doborze koloru ścian czy też dodatków. Brąz jest kolorem uniwersalnym, więc wchodzi w bezsprzeczny dialog z beżem, szarością, wspomnianą bielą lub czernią, lecz nie straszne są mu także odważne, wręcz krzykliwe kolory. Neonowa zieleń, fiolet, intensywny pomarańcz to barwy lubiące towarzystwo brązu. Brązowe sofy i kanapy można wspaniale urozmaicić poduszkami dekoracyjnymi. Dobór kolorów oraz wzorów jest dowolny. Brąz to idealny kontekst do dekoracyjnych szarad. Brązowe sofy odkrywają swój potencjał, jeżeli wpisane są w jaśniejsze tło. Umiejętnie dobrane kolory ścian pozwolą wydobyć zalety tych mebli, wraz z nimi budując kompletną, atrakcyjną aranżację. Sojusznikami brązu są wszelkie odcienie beżu, kremu, złamanej bieli, kości słoniowej czy też złocistego piasku. Niezwykle modne i jednocześnie interesujące jest zestawienie koloru brązowego z szarością w jaśniejszych deseniach. W salonie urządzonym w surowym stylu industrialnym brązowe sofy i kanapy, stojące na tle ceglanej ściany, także mogą stać się focus point aranżacji.

Brązowa sofa to znany wszystkim synonim wygody !

We wnętrzach, w których głównymi bohaterami są brązowe sofy i kanapy czy też inne meble w tym kolorze pierwszorzędnie prezentują się wyraziste dekoracje. Ogromne lustra wprawione w błyszczące, złote ramy lub wszelkiego rodzaju ozdoby w barwach srebra bądź miedzi będą wyglądały równie zachwycająco. Kolor brązowy to jeden ze znaków rozpoznawczych dostojnego stylu angielskiego. Gustowna estetyka ciesząca się niesłabnącą popularnością stawia na solidne meble oraz tradycję. Brązowe kanapy lub sofy są nie tylko synonimem wygody, lecz robią głęboki ukłon w stronę przeszłości. Niekwestionowanym królem wnętrz urządzonych w stylu angielskim są sofy i kanapy nawiązujące wzornictwem do kultowych chesterfieldów. Ich charakterystyczne cechy to pikowana tapicerka wykonana ze skóry oraz eleganckie podłokietniki. Do dziś bestsellerowa sofa chesterfield cieszy się ogromną sławą. Choć przyjmuje ona rozmaite kolory i zdobią ją przeróżne tkaniny obiciowe, w historii designu zapisała się w wersji brązowej.

Brązowe sofy i kanapy bezbłędnie wpisują się w ramy stylu kolonialnego. Mile widziane są w nim naturalne materiały oraz paleta kolorów ziemi. Pojawiają się tutaj solidne, drewniane szafy czy też komody, często przemycające w swoim designie motywy orientalne.