Warto wiedzieć:


Warto wiedzieć, że patchwork, jako technika szycia, swoją historią sięga XVIII -wiecznej Anglii. Drogie wówczas tkaniny były produktem luksusowym, niedostępnym dla najuboższych warstw społeczeństwa. Biedniejsze klasy musiały radzić sobie w inny sposób, aby uszyć odzież czy pościel. Jako że potrzeba jest matką wynalazków, ówczesna ludność postanowiła wykorzystać skrawki wszelkich tkanin oraz fragmenty starych ubrań. Z kawałków rozmaitych materiałów ostatecznie powstawały wymyślne narzuty, poszewki, a nawet odzież. Tekstylia wykonywane były z elementów wyciętych na kształt sześciokąta i trójkąta. Popularnością cieszył się również plan czworokąta, którego wzór jest bardzo popularny także współcześnie. Ten kształt tworzy najczęściej tapicerkę ozdabiającą stylowe krzesła, fotele, a także sofy patchwork.

KANAPY I SOFY PATCHWORK IDEALNE DO KAŻDEGO WNĘTRZA

Patchwork, pasujący do stylu skandynawskiego to nie jedyna funkcjonalność wyjątkowego wzornictwa, łączącego wiele kolorów, wzorów i struktur materiałów. Kanapy i sofy patchworkowe, cieszące się niesłabnącą popularnością wśród właścicieli mieszkań, lokali gastronomicznych, zdecydowanie wpisują się w wystrój każdego wnętrza... i przestrzeni zewnętrznej. Dostępne w wersji nowoczesnej oraz tradycyjnej, jak kanapa patchwork Chesterfield wydobywają urok aranżacji. Sofy patchwork w wersji modułowej można z łatwością dopasować do wielkości dostępnej przestrzeni oraz ilości osób, które z niej korzystają. Rozkładane, składane, przestawiane, układane jedne na drugich elementy sof patchworkowych pozwalają na wygodny wypoczynek dla kilku osób.

PONADCZASOWE, FUNKCJONALNE MEBLE W STYLU PATCHWORK

Stylowe kanapy patchworkowe jako meble niezwykle funkcjonalne są łatwe do utrzymania w czystości, a ich zróżnicowana kolorystyka pozwala dopasować je do każdego wnętrza. Sofy w stylu patchwork świetnie komponują się z ceglanymi dodatkami we wnętrzach loftowych, a stolik kawowy, który znajduje się obok, może być wykonany zarówno z drewna, metalu, jak i szkła. 

Wyjątkowy efekt wizualny modnego patchworku w salonie pięknie skomponuje się z zastosowanymi płytkami patchworkowymi w kuchni i w łazience. Eksperymentowanie z wzorami i kolorami stwarza nieograniczone możliwości doboru pozostałych elementów dekoracyjnych. Sofy modułowe doskonale sprawdzą się na przydomowym tarasie lub w ogródku letnim kawiarni. Sofa patchwork w stylu Cesterfield będzie doskonałą ozdobą gabinetu, pracowni projektowej lub agencji marketingowej. 

Zdumiewający efekt, praktyczność użytkowania oraz wysoka jakość wykonania sprawiają, że kanapy patchworkowe sprawdzają się w każdym wnętrzu, w którym ważne są detale. Przekonaj się, że nasze sofy i kanapy w stylu patchwork tworzą nieograniczone możliwości aranżacyjne, a dzięki ich nieprzemijającej popularności sprawiają, że przez wiele lat są stylową ozdobą pomieszczeń, bez względu na zmieniającą się kolorystykę ścian i dodatków.