Warto wiedzieć:

Kolorowe sofy i kanapy obite kolażem tkanin zapisały się złotymi zgłoskami w historii designu. Razem z pojawieniem się tych kultowych mebli wyraz „oryginalność” nabrał zupełnie nowego znaczenia. Nie ma na nie wpływu zmieniająca się moda, ponieważ fantazyjny patchwork na stałe wymościł sobie miejsce w nurtach wzornictwa. To absolutny hit wszech czasów, po który bardzo chętnie sięgają nie tylko styliści wnętrz, lecz także projektanci światowych domów mody. Wbrew pozorom patchwork nie posiada szlachetnego rodowodu. Narodził się w XIX- wiecznej Anglii i powstał z potrzeby. W ramach oszczędności łączono różne skrawki tkanin, a efektem końcowym były kołdry, narzuty, a nawet ubrania. W ten sposób fragmentom materiałów, które nadawały się jeszcze do użytku, dawano drugie życie. Na przestrzeni lat ta technika krawiecka zaimplementowana została do świata designu. Odtąd kolorowe sofy urosły do rangi prawdziwych dzieł sztuki, a patchwork odniósł spektakularny sukces.

Pozytywna energia wypływa z kolorowej kanapy !

Efektowne mariaże tkanin, faktur, wzorów i kolorów pozwalają wykreować niebanalną aranżację pełną pozytywnej energii. Patchwork daje szanse stworzenia inspirującego oraz niepowtarzalnego wnętrza. Pod postacią kolorowej kanapy potrafi diametralnie odmienić przestrzeń. Połączenie fragmentów materiałów o podobnym rozmiarze, lecz odrębnych deseniach bądź barwach daje możliwość uzyskania unikalności, nieprzeciętności. Jakie wzory królują na tkaninach zdobiących kolorowe sofy i kanapy? Motywy roślinne, geometryczne, klasyczna czarno-biała pepitka, folkowe desenie zapożyczone z regionalnych kultur, a nawet te, poszukujące odniesienia w krajach Orientu.

A może kolorowa sofa patchwork ?

Patchwork posiada artystyczną siłę wyrazu, dlatego meble posiadające miks różnych tkanin odchodzą od utartych schematów. Kolorowa sofa staje się wówczas głównym punktem wystroju salonu, skupiając na sobie wzrok. Obok nich nie można przejść obojętnie, ponieważ patchworkowe meble wykazują wręcz hipnotyzujące właściwości. Tapicerka posiadająca mocne, zdecydowane tonacje barwne oraz nie mniej ekspresyjne desenie ma w sobie niezrównany potencjał. Kolorowe kanapy oraz sofy w jaskrawej palecie barw coraz śmielej wchodzą do wnętrz zaprojektowanych w stylu nowoczesnym. Najchętniej wybierane są modele modułowe nie tylko atrakcyjne wizualnie, lecz także funkcjonale. Połączenie estetyki i praktyczności stanowi bardzo ważny aspekt w przypadku modernistycznych aranżacji.

Technika patchworkowa wspaniale podkreśla urok klasycznych form sof, kanap czy też foteli. Nawet dystyngowany chesterfield zamiast skórzanej tapicerki w kolorze brąz z dumą przyjmuje barwne tkaniny z najprzeróżniejszymi wzorami. W takim wydaniu może święcić triumfy we wnętrzach zaaranżowanych z eklektyczną inwencją. Kolorowe sofy i kanapy świetnie czują się we wnętrzach zaaranżowanych w pełnym kontrastów stylu retro. Dobrym towarzystwem dla nich jest oldschoolowy bujany fotel na płozach oraz stolik wykonany z walizki. Styl skandynawski ceni wszystko, co buduje przytulny, domowy klimat. Kolorowe sofy i kanapy w patchworkowe kolaże są dla niego propozycją nie do odrzucenia. Energetyczne barwy pozwalają zapomnieć o surowym, chłodnym klimacie panującym za oknem.