Warto wiedzieć:

Bezbarwne, przezroczyste umeblowanie doskonale sprawdza się w nowoczesnych aranżacjach. Szkło jeszcze do niedawna było materiałem stosowanym głównie w dodatkach i detalach. Obecnie coraz większym powodzeniem cieszą się bezbarwne stoły szklane, wprowadzające do wnętrz sporo polotu i elegancji. Stoły wyposażane w szklany blat są optycznie niezwykle lekkie, dzięki czemu rozjaśniają i odciążają aranżację. Z użytkowaniem tak skonstruowanych mebli związanych jest wiele obaw - zwykle dotyczących ich trwałości. Często okazują się one bezpodstawne. Stoły przezroczyste powstają z wyjątkowo odpornych materiałów, takich jak wysokiej jakości szkło hartowane. Ma to szczególne znaczenie w przypadku uszkodzenia blatu. Szkło ulega  wówczas rozpryśnięciu na drobne kawałki, co zmniejsza ryzyko skaleczenia. Poza klasycznymi stołami szklanymi, w podobnej konwencji utrzymane mogą być także przezroczyste ławy czy stoliki kawowe.  

Elegancka opraw aranżacji to właśnie bezbarwny stół szklany.

Stoły przezroczyste należą do mebli, które najlepiej prezentują się w nowocześnie zaaranżowanych wnętrzach. Niezwykła prostota ich konstrukcji, połączona z oryginalnym materiałem blatu ma szansę zdobyć uznanie zwłaszcza wśród amatorów stylu modernistycznego. Bezbarwny stół szklany najczęściej stoi na nogach wykonanych z chromowanego metalu, co dodatkowo podkreśla jego nowoczesny charakter.  W niedużych wnętrzach świetnie może sprawdzić się także szklany stół rozkładany, którego blat można w zależności od potrzeb rozsunąć. Elegancką oprawą aranżacji jest także stół wykonany ze szkła barwionego. W stylowym salonie doskonale prezentuje się mebel o czarnej, białej czy beżowej barwie przezroczystego blatu.

Trwale i estetyczne stoły przezroczyste.

Przezroczysty stół doskonale komponuje się z meblami lakierowanymi na wysoki połysk, wykonanymi np. z MDF-u, metalu czy specjalnie przygotowanego drewna. Optyczna lekkość szklanych konstrukcji sprawia, że bardzo dobrze prezentują się one w niedużych pomieszczeniach. Przezroczysty blat może być istotnym elementem zarówno wykwintnego salonu, jak i małego kąciku jadalnianego. Ze szklanym stołem szczególnie dobrze komponują się krzesła wykonane z tworzywa sztucznego, np. trwałego i estetycznego poliwęglanu.