Stoły 80x80 cm

 

Warto wiedzieć:

Stoły o wymiarach 80x80 cm są niezastąpionym elementem wystroju kuchni, jadalni, a nawet salonu. Doceniane zostają wówczas, gdy do dyspozycji pozostaje ograniczona ilość przestrzeni bądź kiedy mieszkańcom zależy na kompaktowych meblach.

Mały stół 80x80 cm to koło ratunkowe dla kuchni o niewielkich rozmiarach.

Niezależnie od tego czy jest okrągły czy kwadratowy, spokojnie zmieszczą się przy nim cztery osoby. Wspólne śniadanie można więc praktykować każdego dnia. Ogromną zaletą stołu o wymiarach 80x80 jest fakt, że wedle potrzeb wchodzi on także w rolę dodatkowego blatu roboczego. Podczas obierania warzyw na zupę można komfortowo rozsiąść się na krześle, nie narażając się na ból nóg. Jadalnia o sporym metrażu powstaje najczęściej z myślą o organizacji uroczystości rodzinnych.  Wówczas duży stół główny to konieczność. Do niego warto dobrać dodatkowy stolik pomocniczy. Ten podręczny mebel jest doskonałym miejscem na sztućce, naczynia czy serwetki. Choć może on służyć jedynie celom estetycznym. Świeczki oraz cięte kwiaty w wazonach będą efektowną dekoracją nie tylko stołu, ale i całego wnętrza.

Z rozkładanym stołem 80x80 cm dzieją się istne czary. Jego konstrukcja skrzętnie skrywa dodatkowy blat. Po rozłożeniu mały stół staje się wielkoformatowym meblem. W przypadku niektórych modeli blat po dołożeniu kolejnego modułu osiąga nawet 160 cm długości. Ponadto design stołu jest tak dyskretny, że uchwyty potrzebne do jego rozłożenia są niewidoczne. Rozkładany stół kwadratowy to idealny, a zarazem praktyczny element wystroju oranżerii. W zimowy dzień obiad w pięknych okolicznościach przyrody jest niepospolitą przyjemnością. Na co dzień złożony stół może być miejscem ekspozycji bujnej kompozycji roślinnej.

Można powiedzieć, że stół liczący 80x80 cm jest często bardziej zaawansowaną wersją stolika kawowego.

Jeżeli przestrzeń na to pozwala, dobrym pomysłem jest zaaranżowanie kącika, w którym pojawią się także wygodne krzesła lub fotele. To miejsce z pewnością spodoba się smakoszom kawy, celebrującym czas podwieczorku, a także miłośnikom szachów lub rozgrywek brydżowych. Stołom o wymiarach 80x80 cm nie brakuje różnorodności. Żadna aranżacja wnętrza nie stanowi dla niego wyzwania. Projektanci starają się, by design tych mebli był w stanie trafić w każdy gust. Zgrabne stoły na smukłych nóżkach z misternymi rzeźbieniami wspaniale interpretują ponadczasowe, klasyczne założenia. Okrągły lub kwadratowy stół 80x80 cm ze szklanym blatem, wykonanym z podwójnie hartowanego szkła, to niezwykła ozdoba nowoczesnej aranżacji. Szkło wcale nie musi być transparentne. Czerwień, czerń, popiel to kolory, które posiadają nieprzeciętną siłę wyrazu. Wraz ze stołem posiadającym wymiary 80x80 cm można stworzyć aranżację wpisującą się w styl eko. Jako że do głosu dochodzą tutaj naturalne materiały, mebel wykonany z drewna mango lub palisandru indyjskiego będzie niebanalną atrakcją wizualną.

Zarówno rozkładany stół 80x80 cm, jak i model bez dodatkowego blatu tworzą także spójną, wizualną całość z krzesłami. Gotowe komplety korespondujące ze sobą wzornictwem oraz kolorystyką są gotowym przepisem na wystrój wnętrza.