Warto wiedzieć:

Barwa złota jest ponadczasowa i zawsze modna. Nierozłącznie związana z elegancją oraz luksusem. We współczesnych aranżacjach wnętrz złoto posiada szczególne miejsce. Pojawiając się w roli dekoracji oraz elementów zdobniczych, nadaje przestrzeni wyjątkowej klasy. Ponadto gorącym trendem ostatnich sezonów są konsole i stoliki złote, a także krzesła czy fotele chętnie przyjmujące ten wyjątkowy kolor. Barwa złota tworzy spektakularne zestawienia z ciepłymi oraz chłodnymi kolorami. Złoty stolik wspaniale prezentuje się w towarzystwie głębokich fioletów, szmaragdów, kobaltów, grafitów, jak również skomponowana z bielą, odcieniami marmuru lub betonu. Złoto nie jest przypisane jedynie pełnym splendoru wnętrzom w stylu glamour czy ekskluzywnym salonom art deco. Coraz częściej widuje się ten kolor w aranżacjach pozostających w estetyce skandynawskiej, a nawet w tych posiadających industrialny sznyt.

Jednym z najchętniej stosowanych zabiegów aranżacyjnych we wnętrzach jest połączenie złota z czernią. Złociste lampy, rzeźby, wazony, ramy luster w parze z czarnymi meblami wyglądają niesamowicie efektownie. Z kolei tapicerowane fotele na złotych stelażach plus stoliki złote z ażurową podstawą na tle czarnego dywanu tworzą nieprzeciętną kompozycję. Obecnie złoto nie jest kojarzone tylko z pałacowym przepychem i barokowym bogactwem. W dziedzinie aranżacji wnętrz barwa złota otrzymała koronne miejsce. Ponadto posiada rozmaite odcienie, więc stwarza wiele możliwości stylizacji przestrzeni. Jednym z odmian tego szlachetnego koloru jest rose gold, czyli połączenie złota i miedzi. Kiedy różowe złoto pojawiło się w roli wnętrzarskiego trendu, jego sława stała się mocno odczuwalna. Subtelny odcień odważnie dekorował doniczki, zegary, tace, patery, stoliki. Kolorował także elementy konstrukcji mebli. Stoliki złote zostały „przypudrowane” różem, a nogi foteli „zaróżowiły się” blaskiem nowego odcienia złota. Błyszczącym meblom nie trudno znaleźć miejsce. Stolik złoty kawowy z blatem o marmurowej fakturze bezbłędnie wpisuje się w stylistykę mody glamour. Choć z pewnością taki właśnie stolik wspaniale będzie wyglądał również w salonie urządzonym w stylu modern classic.

Niezwykle ciekawym pomysłem zarówno w przypadku dużej, jak i niewielkiej przestrzeni jest wprowadzenie zestawu stolików złotych. Dwa lub trzy moduły, których wysokość pozwala na chowanie jednego w drugi, to nie tylko efektowne, ale i praktyczne elementy wyposażenia. Dodatkowe miejsce przydaje się zawsze. Na przykład, gdy właściciele domu wydają uroczyste przyjęcia. Wówczas złoty stolim będzie meblem, na którym można postawić rozmaite przekąski, tworząc w ten sposób mini stół szwedzki. Estetyka stolika złotego nie jest obca stylowi nawiązującemu do natury, którym jest urban jungle. Soczyste zielenie, ciemne granaty, roślinne oraz zwierzęce wzory, a w doniczkach urodziwe monstery i paprocie. Kolory czerpane z przyrody i złoto bardzo cenią wspólne środowisko. Posiadacze przestronnego, pełnego światła holu mogą mówić o wielkim szczęściu. Oprócz wieszaka na ubrania oraz szafki na buty znajdzie się tam także miejsce na zachwycający złoty stolik. Postawione na nim aranżacje ze świeżo ściętych kwiatów, już od progu będą witały gości przyjemnym zapachem.