Pokoje aranżowane z myślą o dzieciach rządzą się swoimi prawami. W tak wyjątkowych miejscach wyobraźnia nie zna granic. Kolory i ozdoby ścian, meble oraz akcesoria często posiadają fantazyjny wygląd. Skoro pokój dziecięcy to przestrzeń niekończącej się zabawy, regały na zabawki są nieodzownym elementem aranżacji. Lalki, samochody, przytulanki, kolorowe książeczki - bez nich świat dziecka po prostu nie istnieje. Nowa zabawka wywołuje na twarzy dziecka promienny uśmiech, z kolei rodzice głowią się nad miejscem dla niej w sporej już menażerii wesołych misiów czy figurek nieustraszonych superbohaterów. Pokój dziecka, by był piękny i przytulny, musi trzymać się reguł dobrej organizacji. Rodzice, opracowując odpowiednią logistykę porządkowania oraz przechowywania przedmiotów, nierzadko decydują się na regał dziecięcy na zabawki. To przydatny pomocnik, zwłaszcza wtedy, gdy świnki, kotki, żołnierzyki i samoloty zaczynają krzątać się chaotycznie po podłodze.
O ile 2- latek potrzebuje miejsca do spania i zabawy, o tyle maluch w wieku przedszkolnym poważnie podchodzi do sztuki rysunku, a uczeń w pierwszej klasie pilnie odrabia zadania. W związku z tym meble w pokoju dzieci powinny w pełni odpowiadać na potrzeby danej grupy wiekowej. Przy pomocy praktycznej szafy, komody, regału na zabawki, biurka czy stolika wnętrze zostaje logiczne zorganizowane. Dzięki takim meblom dzieci otrzymują przyjazną przestrzeń sprzyjającą nauce oraz zabawie, a rodzice pewność, że po harcach i swawolach przedmioty będą mogły wrócić na swoje miejsce.
Projektanci dbają o to, by design dedykowany dzieciom wzbudzał radość najmłodszych i umilał czas spędzony we własnym pokoju. Wzornictwo regałów na zabawki oznacza również bezpieczeństwo. Modele wykonane z drewna posiadają stabilne i trwałe łączenia. Ponadto powierzchnia drewnianych mebli jest starannie szlifowana oraz polerowana. Regał na zabawki nie ogranicza się do typowej konstrukcji z półkami. Nowoczesne projekty przewidują nieszablonowe układy poszczególnych segmentów czy łączenie różnej kolorystyki. Regały schodkowe są przykładem praktycznego designu, który maksymalnie wykorzystuje potencjał półek. Choć nie tylko one stanowią główny element konstrukcyjny tych mebli. Dużą zaletą regału dziecięcego na zabawki są szuflady. W ich wnętrzu można umieścić gry, układanki oraz przedmioty posiadające niewielkie elementy. Szuflady to także odpowiednie miejsce do przechowywania kredek, farb czy kolorowanek.
Regał dziecięcy na zabawki daje spore możliwości jego spożytkowania. Pozwala na przeróżne konfiguracje i dostosowanie do określonych potrzeb. Mniejsze dzieci z pewnością będą zadowolone, jeśli na półkach zostanie wyeksponowany ich zestaw pluszaków. Natomiast starszakom spodoba się, gdy regał stanie się miejscem prezentacji kolekcji dinozaurów lub resoraków. Skarby można również przechowywać w tekstylnych pojemnikach bądź wiklinowych koszach. Takie akcesoria podnoszą walory estetyczne zarówno regału na zabawki, jak i całej aranżacji pokoju.