Warto wiedzieć:

Sofa niejedno ma imię...równie, co kolor niebieski. Meble we wszelkich tonacjach błękitu, granatu, kobaltu, turkusu, czy też innych, mniej lub bardziej tradycyjnych odcieniach, są synonimem świeżości i uniwersalności. Niebieskie sofy z miękkim obiciem z powodzeniem stają się clou aranżacji salonu, czy też pokoju młodzieżowego. Tapicerka chętnie przejmuje kolor chabrów lub bezchmurnego nieba. Design niebieskich sof także nie powoduje rozczarowania, gdyż nawet klasyczne chesterfieldy dumnie „noszą” lazur bądź indygo!

Odpłyniesz gdzie zechcesz. Wypoczynek na niebieskiej sofie to wyjątkowy relaks.

Nie bez kozery Instytut Pantone, na kolor królujący w roku 2020 wytypował Classic Blue. Zwycięski odcień zdobył uznanie światowych domów mody i na dobre zadomowił się także we wnętrzach. Wybraniec Instytutu to wcielenie mocno nasyconego koloru niebieskiego, wpadającego w granat. Przywodzi on na myśl barwę nieba wieczorową porą. Z założenia Classic Blue miał być realnym odzwierciedleniem spokoju, pewności, stabilności. Zatem niebieskie sofy i kanapy w salonie będą oferowały właścicielom swojego rodzaju niezawodność oraz uniwersalność. Niezależnie od zmieniającego się wystroju wnętrz, kolor wieczornego nieba doskonale harmonizuje z barwami o różnym nasyceniu. Podobnie dzieje się w przypadku niebieskiej palety kolorystycznej i jej siostrzanych odcieni. Barwy te generują pewną aurę, która sprzyja relaksowi oraz wyciszeniu. Ich pozytywne działanie warto więc wykorzystać w pomieszczeniach, gdzie domownicy spędzają najwięcej czasu.

Niebieskie sofy, czy to w liczbie mnogiej w dużych pomieszczeniach, czy też w liczbie pojedynczej na mniejszym metrażu, są wspaniałą bazą aranżacyjną. Dopełnieniem kompletu wypoczynkowego mogą być stylowe pufy lub komfortowe fotele, np. niezmiennie modne i dostojne uszaki, w głębszej bądź też w jaśniejszej odsłonie koloru niebieskiego. Ekoskóra, jedwab, welur, bawełna - dzięki niejednorodności ich faktur, ten sam kolor, „ubrany” w inny materiał jest w stanie diametralnie się różnić. Jednak w każdym wydaniu wygląda niepowtarzalnie.

Na niebieskiej kanapie możesz pływać w morzu !

Barwy morza i nieba są nierozłącznie związane ze stylem marynistycznym. Białe ściany, niebieska kanapa wypoczynkowa, rattanowe krzesło, dekoracje ozdobione jutową liną pozwolą zatrzymać we wnętrzu wakacyjną beztroskę i cieszyć się nią przez 365 dni w roku. Na topie nadal jest kultowy styl vintage. Bawełniane obicia, nawiązujące fakturą do niezawodnego jeansu zdobywają serca miłośników powrotów do przeszłości. Niebieskie sofy i kanapy pikowane także mają swoich wielbicieli. Modele z przeszyciami ozdobionymi kryształowymi guzikami rewelacyjnie wpisują się w estetykę wystroju wnętrz w stylu glamour. Niebanalnym miejscem dla tak eleganckiej sofy może być przedpokój, gdzie mebel zastąpi zwykłe siedzisko i wcieli się w rolę współczesnej rekamiery. Wygląd to często połowa sukcesu. W przypadku, gdy salon ma za zadanie od czasu do czasu przeistoczyć się w sypialnię dla gości, nie bez znaczenia jest funkcjonalność. Nowoczesne wnętrza ponad wszystko cenią praktyczne meble. Niebieskie kanapy i sofy rozkładane składają się na całkowity sukces. Oprócz estetycznego wyglądu posiadają również wygodne wnętrze wypełnione miękką pianką tapicerską. Zarówno komfort siedzenia, jak i leżenia jest bez zarzutu.