Warto wiedzieć:

Mebel chętnie umieszczany we wnętrzach, praktyczny i pomocny. Choć dziś komody są powszechnie dostępne, swojego czasu były obiektem niepowszednim. W końcu powstały na życzenie króla Francji – Ludwika XIV. Komoda z trzema szufladami może być romantyczna, pastelowa, wcale nienudna. Wzbogacona uroczą ornamentyką i koniecznie wyposażona w stylowe gałki trafia do sypialni marzycielek lub miłośniczek subtelnego stylu francuskiego. Nietracący popularności trend skandynawski stawia na jasne meble. Mieszkańcy zimnych krajów Północy komodę z 3 szufladami traktują nie tylko jako miejsce do przechowania, lecz jako przestrzeń do ekspozycji, m.in. roślin czy też grafik. Białe, bielone drewno lub jego ciepłe, naturalne odcienie z widocznym usłojowaniem zawsze zajmuje pierwsze miejsce na liście skandynawskich bestsellerów. Jasne meble optycznie powiększają przestrzeń i świetnie wchodzą w dialog z szarością oraz złamanym błękitem, które także są istotne dla Szwedów czy Norwegów.

Komody z 3 szufladami należą również do menażerii meblowej wnętrz urządzonych w stylu nowoczesnym.

Jednak te modele charakteryzuje prosta forma oraz unikanie nadbagażu dekoracyjności. Jak nigdzie indziej, właśnie tutaj geometria ma najwięcej do powiedzenia. Wysoka jakość materiałów zaświadcza o standardach mebla. Komody w stylu nowoczesnym to przeważnie modele posiadające fronty na wysoki połysk. Wariant matowy przypisywany jest najczęściej meblom utrzymanym w estetyce klasycznej lub rustykalnej. Znakiem rozpoznawczym modernistycznej komody z trzema szufladami jest brak uchwytów meblowych. Taki sposób projektowania zdecydowanie podkreśla nowoczesny sznyt mebla.

Od dawna wiadomo, że zarówno styl minimalistyczny, jak i odważny modern look lubią towarzystwo betonu architektonicznego. Projektanci zawsze starają się sprostać wszelkim wymaganiom, więc tworzą komody z trzema szufladami, których fronty jota w jotę imitują betonową strukturę. Styl glamour rządzi się swoimi prawami i kieruje ster ku nadzwyczajnym, wręcz oszałamiającym kategoriom wizualnym. Dlatego komody w ekstrawaganckich kolorach, posiadające błyszczące, złote lub srebrne elementy są częstym widokiem we wnętrzach nawiązujących do złotej ery Hollywood. Komody z 3 szufladami niejednokrotnie posiadają dodatkowe elementy wyposażenia. Oprócz niezawodnych szuflad są to np. szafki umiejscowione po obydwu bokach mebla. Posiadające praktyczne półki, mogą stanąć zarówno w sypialni, jak i salonie. Ich zalety pragmatyczne to cenna wartość dla osób lubiących kompaktowe, aczkolwiek multifunkcjonalne rozwiązania. Komoda z trzema szufladami zaopatrzona w dodatkowe szafki jest doskonałym rozwiązaniem w przedpokoju. Czapki, szale i rękawiczki będą wtedy zawsze na wyciągnięcie ręki.

Ważnym aspektem w pokoju dziecka jest dobra organizacja.

Przyjmuje się, że każdy przedmiot powinien mieć swoje miejsce. Pojemne komody z 3 szufladami z pewnością idealnie nadają się do zapanowania nad niesfornymi ubraniami. Marie Kondo, guru oraz światowa ekspertka porządkowania przestrzeni twierdzi, że najlepszym sposobem okiełznania ubrań, jest układanie ich w szufladach jak w pudełku bento.