Warto wiedzieć:

Szafy przesuwne w kolorze tajemniczego wenge nieustannie cieszą się zainteresowaniem projektantów wnętrz. Egzotyczny charakter oraz wyrafinowana barwa ciemnej czekolady to cechy, które w aranżacjach mają potężną moc. Kolor ten występuje w głównej roli we wnętrzach zaprojektowanych w stylu art deco, kolonialnym, jak również afrykańskim. Choć szafy przesuwne wenge ozdabiają także nowoczesne przestrzenie. Głęboki odcień wenge wywodzi się od drewna o tej samej nazwie, które pozyskiwane jest z drzewa występującego w zachodniej części Afryki Środkowej. Ten egzotyczny surowiec wyróżnia się nie tylko solidnością, lecz także wyjątkowo dekoracyjnym rysunkiem słojów.

Przesuwne szafy w kolorze wenge w ofercie sklepu Edinos.pl

Kolor wnege szaf przesuwnych dostępnych w ofercie sklepu Edinos.pl jest wyrazisty, uniwersalny. Wchodzi w zgodną relację z barwami o różnym nasyceniu. Z jednej strony bezkonfliktowo występuje z bielą, beżami, szarościami, z drugiej efektownie wygląda w połączeniu z soczystą limonką, lazurem, burgundem, amarantem, a nawet czerwienią. Szafy wenge z przesuwnymi drzwiami nie boją się więc zestawień oryginalnych, wychodzących poza schematy. Szafom przesuwnym wenge bardzo odpowiadają duże, odpowiednio doświetlone przestrzenie. Jednak decydując się na mebel w tym wariancie kolorystycznym, mimo wszystko warto postawić na jaśniejszą przeciwwagę. Białe ściany, jasne deski podłogowe czy glazura wprowadzą aranżacyjny ład. Pozwoli on uchronić wnętrze przed osiągnięciem pewnej ciężkości wizualnej.

Nowoczesne szafy w modnym kolorze wenge z praktycznymi drzwiami przesuwnymi oraz wszelkimi udogodnieniami cieszą się dużym zainteresowaniem wśród klientów sklepu Edinos.pl. Niezwykła prezencja ciemnego odcienia brązu i lustrzanej tafli nie tylko podnosi walory estetyczne mebla, lecz ma kluczowy wpływ na wygląd wnętrza, w którym szafa się znajduje. Lustro pojawiające się na przesuwnych drzwiach szafy nadaje pomieszczeniu głębi. Powstaje optyczne złudzenie powiększenia przestrzeni. Występujące w różnych wariantach kolorystycznych znacznie uatrakcyjnia wygląd szaf przesuwnych wenge. Barwa dekoracyjnych wstawek ze szkła może nawiązywać do dekoracji pomieszczenia, kolorów ścian, a nawet tapicerki mebli. Wybór koncepcji jest niemalże bez ograniczeń. Choć wygląd wizualny szaf przesuwnych wenge jest niezwykle doceniany, należy jednak pamiętać również o wnętrzu tego rodzaju mebli. Praktyczność oraz funkcjonalność to pojęcia, które powinny być „wpisane” w ich design. Aby pomieścić, a także swobodnie ulokować posiadaną odzież, w przesuwnej szafie nie może zabraknąć półek, drążków i szuflad. To właśnie takie elementy stoją na straży porządku. Nawet porządkowanie ubrań ma swoją logikę. Ubrania, z których korzysta się najczęściej, powinny znajdować się w zasięgu ręki. Dla odzieży sezonowej najlepiej znaleźć miejsce na najwyższych półkach. Bluzki, t-shirty, topy mogą zostać ułożone na półkach np. według kolorów, z kolei koszule, marynarki i sukienki niech powędrują na wieszaki. Najodpowiedniejszym miejscem dla bielizny oraz galanterii są szuflady. Specjalne organizery z przegródkami nie tylko pomagają w organizacji, lecz także wspaniale eksponują np. kolekcje zegarków lub pasków.