Warto wiedzieć:

Żyjąc w epoce nasilonego konsumpcjonizmu prawda jest taka, że uwielbiamy otaczać się w mieszkaniu rozmaitymi przedmiotami. Bez części z nich nie możemy się obyć, a inne po prostu cieszą nasze oko i wprawiają nas w optymistyczny nastrój. W pewnym momencie pojawia się w mieszkaniach problem z przechowywaniem. Z pomocą przychodzą wówczas rewelacyjne, nietuzinkowe i wyjątkowo praktyczne szafy z lustrem.

Minimalistyczne szafy z lustrem - podniesienie walorów wizualnych w Twoim mieszkaniu

Dlaczego zdecydować się na szafę z lustrem? Otóż duże lustro nie tylko umożliwia nam przejrzenie się przed wyjściem z domu, czy też wykonanie makijażu. Pod względem wnętrzarskim lustra przede wszystkim wpływają na optyczne powiększenie przestrzeni. Szafa z lustrem okaże się więc idealna zwłaszcza w mniejszych mieszkaniach, kiedy to wybitnie zależy nam na uczuciu przestronności. Pokój, w którym umieszczona jest szafa z lustrem o dużym rozmiarze może się wydawać nawet dwa razy większy! Wybierać możemy spośród szaf o różnych gabarytach, gdzie powierzchnia lustra także jest zróżnicowana. W zależności od potrzeb lustro może obejmować jedynie niewielką część powierzchni drzwiowej szafy lub też zdecydować się można na szafę w całości lustrzaną. W tym drugim przypadku otrzymujemy w mieszkaniu wyjątkowy efekt wizualny. Szafka z lustrem na całej jej powierzchni staje się we wnętrzu niemal niewidoczna, a jej główną estetyczną cechą jest dbanie o przestronność lokalu. Szafy z lustrem najczęściej odznaczają się nowoczesnymi, minimalistycznymi formami i idealnie wpasowują się w modernistyczne klimaty. Lustra w szafach wykonywane są z odpornego na uszkodzenia, podwójnego szkła hartowanego. Z tego względu szafy te są meblami bardzo bezpiecznymi w codziennym użytkowaniu i doskonale nadają się również do pokoi dziecięcych.

Problemy z przechowywaniem? Funkcjonalne meble z lustrem sprawdzą się w wielu pomieszczeniach

Chyba każdy z nas marzy o mieszkaniu, w którym panować będzie zawsze ład i porządek. Duża szafka z lustrem jest jednym z najbardziej praktycznych mebli. Ogromna pojemność, wiele miejsc na półkach oraz w szufladach powodują, że nigdy nie zabraknie nam miejsca na ukrycie rzeczy, których nie chcemy eksponować podczas wizyt gości. Meble te wyposażone są także w wygodne drążki, które umożliwiają przechowywanie odzieży na wieszakach Można w niej przechowywać nie tylko odzież, ale także obuwie, pościel, ręczniki, obrusy, czy też akcesoria podróżnicze. Pojemna szafa z lustrem to miejsce, które pozwoli nam na odpowiednie posegregowanie rozmaitych rzeczy i utrzymanie upragnionego porządku. Lustra na meblach okażą się ponadto niezastąpione w pokojach dziecięcych i młodzieżowych. Z powodzeniem zmieścimy tam nie tylko dziecięce ubrania, ale także pudełka z zabawkami, gry, książki, przybory szkolne, przedmioty hobbystyczne i inne akcesoria. Nie zapominajmy również o tym, że szafa przesuwna z lustrem może okazać się idealnym rozwiązaniem w pracowniach i biurach. Z pewnością znajdzie się w niej miejsce na wszystkie dokumenty, segregatory, teczki, specjalistyczne czasopisma oraz inne akcesoria biurowe.