Warto wiedzieć:

Komody pod telewizor

Komody pod telewizor nie należą do największych mebli pod kątem rozmiarów, lecz odgrywają zdecydowanie dużą rolę. Umożliwiają zaaranżowanie kina domowego w salonie, jadalni czy sypialni. Mogą urozmaicić wystrój i podnieść funkcjonalność pomieszczenia.

We współczesnych aranżacjach komoda pod TV nie pełni już wyłącznie roli blatu, na której ma stać odbiornik. Coraz częściej kupuje się szafki RTV z myślą o wniesieniu do pomieszczenia dekoracyjnego elementu, nie rezygnując jednocześnie z jego funkcjonalności. Praktyczne szafki gwarantują wiele miejsca do przechowywania. Półki bywają otwarte bądź osłonięte drzwiczkami. Istnieją różne warianty komód – niektóre sprawdzą się w salonach urządzonych w stylu klasycznym, natomiast inne pasują do nowocześnie urządzonych sypialni. Możliwości jest naprawdę wiele, dlatego każdy powinien bez trudu znaleźć idealną opcję dla siebie. Poszczególne komody pod telewizor różnią się od siebie kształtami, kolorami czy materiałami, z których zostały wyprodukowane. Ich wybór może przysporzyć nieco trudności, lecz należy zawsze kierować się własnym gustem oraz dopasowaniem mebla do reszty wystroju wnętrza.

Jak wybrać idealną komodę pod telewizor?

We współczesnych trendach spotyka się zarówno klasyczne, jak i zaskakujące rozwiązania. Komoda pod TV utrzymana w minimalistycznym stylu stanowi świetny dodatek do pomieszczeń inspirowanych stylem skandynawskim. Najlepiej sprawdzają się w tym przypadku meble o chłodnych odcieniach. Salon urządzony w stylu klasycznym powinien zostać wyposażony w ciemną komodę. Warto wybrać wariant z zamykanymi szafkami, dzięki którym utrzymany będzie elegancki charakter pomieszczenia. Takie elementy ułatwiają też zachowanie porządku. Jeśli mowa o niewielkim kinie domowym w pokoju dziecięcym lub młodzieżowym, warto zadbać o wybór komody z dużą ilością półek. Te pomieszczenia charakteryzują się stosunkowo niewielkim metrażem, w którym zawsze przyda się dodatkowe miejsce do przechowywania przedmiotów codziennego użytku. Meble w salonie powinny idealnie ze sobą współgrać. Trzeba więc uwzględnić wysokość, szerokość i głębokość pozostałych elementów, by wybrać idealną komodę pod telewizor.

Gdzie ustawić komodę pod TV?

Planując umiejscowienie komody RTV pod TV trzeba mieć na uwadze, że pole widzenia ekranu nie może być zakłócane z punktu widzenia miejsca, w którym siadają domownicy. Komodę trzeba dostosować pod kątem długości i głębokości do wymiarów odbiornika. Jej wysokość powinna umożliwiać usytuowanie telewizora na wysokości wzroku lub minimalnie niżej. Inaczej domownicy będą musieli zadzierać głowę, co z kolei prowadzi do rozdrażnienia i napięcia karku. Trzeba też zastanowić się nad główną funkcją, jaką ma pełnić komoda pod TV – czy ma ona być wyłącznie funkcjonalna, czy również stanowić dekorację? Należy pomyśleć, czy ekran odbiornika ma być widoczny tylko z kącika wypoczynkowego, czy np. także z perspektywy osoby siedzącej przy stole. Również to wpływa na wielkość i usytuowanie komody RTV.