Komoda na nóżkach potrafi zadziwić swoim designem. Modele w stylu glamour zachwycają niebanalną szatą kolorystyczną, stając dumnie na złotych, błyszczących metalowych nogach. Wykonane z drewna, solidne, klasyczne kojarzą się z elegancją i wytwornością na miarę angielskich posiadłości. Za sprawą kultowej komody na nóżkach można stworzyć funkcjonalne oraz piękne wnętrze na miarę każdego stylu. Miłośnicy modernizmu nie wyobrażają sobie aranżacji pozbawionej betonu architektonicznego. Kiedy nie zdobi ścian, pomyślnie przemycają go meble. Komody, których fronty ton w ton przypominają niejednorodną strukturę betonu, są niezwykłą atrakcją wizualną.
Styl industrialny także zwraca się w stronę pewnej surowości estetycznej. Chętnie korzysta z zalet betonowej faktury, jednak nie mniej docenia także drewno. Najlepiej w pierwotnej, naturalnej kolorystyce. Dlatego minimalistyczna, dębowa komoda na nóżkach wykonanych ze stali malowanej proszkowo perfekcyjnie, wpisze się w założenia industrialu.
Design inspirowany zimnym krajobrazem Europy Północnej ceni naturę, więc maksymalnie pożytkuje jej potencjał. Białe komody na drewnianych nóżkach, szafki, regały, krzesła to znaki rozpoznawcze tego stylu. Skandynawskie wzornictwo stroni od nadmiernej dekoracyjności, jest zachowawcze, ale ponadczasowe. Meble w romantycznym stylu francuskim udowadniają, że barokowa stylistyka wcale nie musi kojarzyć się z przepychem czy przeciążeniem złotem i ozdobami. Umieszczając we wnętrzu zgrabną komodę na giętych nóżkach wykonancyh z metalu, można osiągnąć subtelną, buduarową aranżację. Meble w tym stylu idealnie pasują do wnętrz sypialni, w której główną rolę odgrywają pastelowe kolory. Wyjątkową propozycją skierowaną w stronę mody retro jest ekstrawagancka komoda na nóżkach, posiadająca pokaźną sekwencję szuflad. Wzorniczy eklektyzm polega na zastosowaniu różnych rozmiarów szuflad, wyglądu frontów oraz uchwytów. Niejednorodna stylistyka wpływa na oryginalność mebla sprawiając, że wnętrze zyskuje indywidualny, niepowtarzalny charakter.
Optymalna wysokość pozwala na wygodę podczas segregowania ubrań czy też porządkowania dokumentów w gabinecie. Klasyczne czy też nowoczesne komody na nóżkach wykonanych z drewna lub metalu to dobry wybór ze względów pragmatycznych. Nie trzeba odsuwać komody podczas odkurzania lub mycia podłogi. Ponadto funkcjonalny model nóżkach polecany jest osobom, które życzą sobie obecności komody w łazience. Przyjmuje się, że meble we wnętrzu narażonym na dużą wilgotność nie powinny mieć bezpośredniej styczności z podłogą. Co więcej, nóżki nadają konstrukcji komody optycznej lekkości, zgrabności. Pełnią one nie tylko funkcję praktyczną, lecz także estetyczną. Nie przez przypadek pierwsza komoda oprócz wspaniałych intarsji i ozdób z brązu otrzymała wysokie nóżki. Pierwszy model komody na stylowych nóżkach został wykonany przez nadwornego ebenistę na zamówienie samego Ludwika XIV. Wersalska komoda na toczonych nóżkach szybko zainteresowała całą Europę. Choć na początku przeznaczano jej miejsce w sypialni, w niedługim czasie zaczęła zdobić inne wnętrza pałaców i rezydencji.