Warto wiedzieć:

Trendy wnętrzarskie zmieniały się wraz z upływem czasu, a komoda wciąż jest prawdziwą ikoną stylu i synonimem nowoczesności. Idealne pasuje do salonu, przedpokoju, sypialni, pokoju dziecięcego oraz praktycznego gabinetu.

Korzenie komody sięgają XVII wieku a pierwsze z nich powstały we Francji. Pierwotnie miały spełniać funkcję przede wszystkim reprezentacyjną. Stanowiły ogromne pole do popisu ówczesnym rzeźbiarzom, dla których największym wyróżnieniem było umieszczenie zdobionej przez nich komody na królewskich salonach. Z czasem meble te zaczęły spełniać również funkcję praktyczną. Były doskonałym miejscem na przechowywanie rzeczy a ich blaty okazały się idealnymi półkami na wystawę cennych i sentymentalnych przedmiotów w domach i mieszkaniach. 

Funkcjonalne komody w nowoczesnym stylu do każdego pomieszczenia

Nowoczesne komody spełniają dokładnie takie same funkcje jak ich prababki kilkaset lat temu. Producenci w umiejętny sposób łączą funkcjonalność z wytycznymi współczesnego designu, minimalizmem i elegancją. Główną ich cechą charakterystyczną jest prosta forma, dzięki której z łatwością wkomponują się i delikatnie podkreślą aranżację pomieszczeń takich jak damowy salon, sypialnia czy pokój dziecka. Częstym wyróżnikiem nowoczesnych modeli komód jest brak tradycyjnych uchwytów. W zamian za to, do otwierania stosowany jest system "push to open". To awangardowe rozwiązanie podkreśla ich minimalizm i prostotę. Nowoczesny styl, w którym zaprojektowane zostały komody, posiada również zalety praktyczne, bowiem brak wystających elementów ułatwia czyszczenie mebli. Nowoczesne komody to niejednokrotnie idealne meble pod telewizor.

Ponad 100 modeli nowoczesnych komód w sklepie Edinos

Internetowy sklep meblowy Edinos.pl w swojej ofercie posiada ponad 100 różnych modeli nowoczesnych, funkcjonalnych i stylowych komód do salonu, sypialni, przedpokoju i garderoby. Szeroki wybór wzorów kolorów i wymiarów pozwala na dobór odpowiedniego mebla do każdego domowego pomieszczenia. W naszej ofercie posiadamy stylowe komody z szufladami, nowoczesne komody do salonu oraz eleganckie i praktyczne komody na nóżkach do sypialni. Dla komfortu i bezpieczeństwa obrzeża wszystkich komód wykończone są odpornym na uszkodzenia tworzywem. 

Nowoczesne, bezuchwytowe komody będą doskonałym dodatkiem do wnętrz zaaranżowanych w stylu skandynawskim. Białe, skandynawskie komody sprawdzą się nie tylko w salonie, ale także w sypialni lub pokoju młodzieżowym. Sklep Edinos proponuje komody o różnorodnych niestandardowych wymiarach, w tym komody długie i modele wąskie. Dzięki temu można zagospodarować problematyczne miejsca w każdy pokoju, takie jak niskie, skośne sufity lub wąskie przestrzenie między meblami. W ofercie znajdują się modele niskich komód o różnej liczbie i wysokości szuflad - komody z 3, 4, 5 i 6 szufladami co pozwoli dobrać odpowiedni mebel w zależności od preferencji i rodzaju przedmiotów, które klient zamierza w nich przechowywać. 

W naszym sklepie znajdują się również białe modele z szufladami przeznaczone dla najmłodszych. Nowoczesne, stonowane komody z delikatnymi, lecz kontrastującymi akcentami kolorystycznymi będą wspaniale prezentować się w pokoju dla najmłodszych oraz starszych dzieci. Oferowane przez nas komody to nie tylko nowoczesne, praktyczne i w pełni funkcjonalne meble, ale również stylowe dodatki dla każdego pomieszczenia w domu.