Warto wiedzieć:

Aranżacje w stylu retro przeżywają drugą młodość! Inspiracje czerpane z minionych dekad płyną na fali popularności i pewnym krokiem wchodzą do wnętrz łazienek. Szafka łazienkowa retro z misternymi frezami, stylowa lampa ze szklanym kloszem, wolnostojąca wanna, porcelanowa miseczka w roli mydelniczki – to obowiązkowa menażeria. Wzornictwo pamiętane przez dziadków jest obecnie bestsellerem o niegasnącej popularności. Okazuje się, że niegdyś staromodne meble i dekoracje, dziś kreują oryginalne oraz pełne wdzięku wnętrze. Powroty do przeszłości są miłym doznaniem, szczególnie wtedy, gdy przywodzą na myśl pozytywne wspomnienia. Babciny domek pełen urokliwych przedmiotów z pewnością rozczula serce. Styl retro jest nieco zmodernizowaną wersją tych retrospekcji. W takim wydaniu zyskuje nowy sznyt, który znacznie podbija jego atrakcyjność.

Retro łazienkę można zaprojektować zarówno we wnętrzach starej kamienicy, jak i w nowoczesnym apartamentowcu.

Styl zakorzeniony w przeszłości wbrew pozorom lubi dowolność oraz swego rodzaju swobodę. Do współczesnego wystroju wystarczy zaimplementować kilka mebli bądź dekoracji, które doskonale pamiętają lata 70. lub po prostu nawiązują do nich swoim wzornictwem. Szafka łazienkowa vintage z eleganckimi frontami, chromowany kran o fantazyjnym kształcie czy też lustro w kutej ramie perfekcyjnie wpasują się we wnętrze retro łazienki. Nie można zapomnieć o tym, że gustowny salon kąpielowy w stylu retro to istna eksplozja barw. Ściany nie boją się koloru musztardowego, pomarańczu, czerwieni, granatu czy też oliwki. Zamiast płytek warto zdecydować się na sztukaterię lub wzorzyste tapety, obowiązkowo w energetycznej palecie kolorystycznej. Dla zachowania równowagi i wyważenia ilości barw, lepiej wybrać szafkę łazienkową retro, która występuje w stonowanych kolorach. Biel, brąz czy kremowy beż będą rewelacyjną bazą aranżacyjną. Oczywiście decydując się na szafkę łazienkową vintage, należy zwrócić uwagę na wyrafinowane modele z interesującymi zdobieniami. To właśnie w detalach tkwi kwintesencja mody z dawnych lat.

Styl vintage pozwala na różnorodność, choć lubi także jednostajność.

By stworzyć klimat sięgający kilku dekad wstecz, można posłużyć się gotowymi zestawami mebli łazienkowych bądź podjąć decyzję o wprowadzeniu do wnętrza łazienki wyposażenia „spod innej sztancy”. Niezwykłą prezencją odznaczają się meble wykończone ozdobnymi gzymsami. Szafka łazienkowa retro przypominająca salonową gablotkę to niepowtarzalny element wnętrza. Widać jej ścisłe powinowactwo z babcinym kredensem i buduarową komodą w stylu francuskim. Jej zwieńczeniem może być marmurowy blat, bardzo lubiany w aranżacjach retro. W związku z dużą swobodą stylistyczną meble posiadające całkowicie inną historię wchodzą ze sobą w niezwykły dialog. Dlaczego szafka łazienkowa vintage nie może stanąć w towarzystwie eleganckiego złotego stolika? Oczywiście, że może, a nawet powinna! Jako że łazienki zamieniają się w luksusowe salony kąpielowe, do tego zestawu idealnie pasować będzie wygodny szezlong w stylu madame Récamier.