Warto wiedzieć:

O ile niegdyś w łazienkach królowały ultranowoczesne meble na wysoki połysk, o tyle dziś do królewskiego grona zdecydowanie dołączają modele o wyrazistym, choć surowym sznycie. Industrialna szafka łazienkowa czy regał, który śmiało mógłby wcielić się w scenografię wielkomiejskiej fabryki, wyraźnymi literami wpisały się na listę ulubieńców niebanalnego stylu loftowego. Co definiuje wnętrza łazienek zaaranżowane w industrialnej estetyce? Wielkoformatowe przestrzenie, brak jasnych podziałów pomieszczeń, cegła, beton, solidne meble i dekoracje, którym daleko od banału. Łazienka ma za zadanie wprawnie połączyć estetykę oraz funkcjonalność, dlatego loftowa szafka łazienkowa, kubik, regał, a nawet lustro spełniają kilka ról. Właśnie na tym polega ogromna zaleta stylu industrialnego – dążenie do maksymalnej użyteczności, praktyczności przy jednoczesnym utrzymaniu kompaktowej formy.

Obecnie łazienki posiadające bezpretensjonalny, loftowy charakter są jednym z najbardziej pożądanych przestrzeni.

Industrialne meble w łaziecnce noszą znamiona indywidualizmu, regały i szafki łazienkoqwe w stylu loft definiuje niepowtarzalność, przez co tak bardzo zachwycają. W takim miejscu aranżacja łazienki odchodzi daleko od typowości. Industrialne szafki łazienkowe, solidne wanny, a nawet rury i przewody, które zwykle chętnie się maskuje, posiadają spory potencjał. Dzięki odpowiednio dobranym elementom wystroju można stworzyć stylową, wygodną, a także funkcjonalną aranżację. Od loftowej szafki łazienkowej, regału, przez armaturę, po mydelniczkę – design udowadnia, czym jest oryginalność. Styl industrialny pozwala na dużą dowolność w obrębie wyboru poszczególnych komponentów wystroju i swobodnym ich łączeniu. Należy jednak decydować się na meble oraz przedmioty, które wydobędą z wnętrza autentyzm. Eklektyzm jest wskazany, jednak powinien opierać się na łagodnych kontrastach.

Industrialna szafka łazienkowa, podwieszane słupki, lustra lub zestawy mebli, które mogą stać się clou wystroju wnętrz naznaczonych przemysłową manierą, oscylują wokół palety szarości, grafitu, antracytu, czerni oraz wszelkich odcieni surowego drewna. Nie można mówić o prawowitej aranżacji loftowej łazienki bez wspomnienia o metalu. Pierwotnie we wnętrzach hal produkcyjnych pojawiał się jako swoista architektura przestrzeni w postaci infrastruktury rur. Obecnie aranżacje industrialne nie istnieją bez metalowych struktur, występujących chociażby w najmniejszym detalu. Loftowa szafka łazienkowa wykonana z drewna i wsparta na stelażu z metalu to znak rozpoznawczy salonu kąpielowego na miarę nowoczesnego nurtu industrialnego. Popularne są również meble łazienkowe tworzone z wysokiej jakości płyt laminowanych. Ciemne kolory zestawione z drewnem to idealna propozycja dla przestrzeni loftowych. Meble w takiej szacie kolorystycznej są wyraziste i niesztampowe.

Industrialnej szafce łazienkowej przypisuje się nie tylko funkcję estetyczną.

Kiedy łazienka nie posiada zbyt pokaźnego metrażu, mebel ten może stać się doskonałym miejscem ulokowania pralki bądź suszarki. Loftowa szafka łazienkowa idzie w parze z innowacjami. Profesjonalny system cichego dotyku czy oświetlenie LED niewątpliwie podnoszą komfort użytkowania.