Lite drewno sosnowe to gwarancja najlepszej jakości oraz wytrzymałości mebli. Dotyczy to nie tylko biurek, szaf czy komód, ale również łóżek do sypialni. Co więcej, drewno sosnowe posiada właściwości higroskopijne, czyli zdolność do pochłaniania wilgoci. Za jego pośrednictwem uzyskamy zdrowy klimat w domowym zaciszu niezależnie od pory roku i rodzaju stosowanego ogrzewania. Ponadto, naturalne listwy użyte do produkcji stelaża, zapewniają znakomitą cyrkulację powietrza pod materacem, co wpływa na przedłużenie jego żywotności. Także zagłówek wykonany z drewna sosnowego jest znakomitą podstawą dla łóżka. W szczególności dla poduszek, niezależnie od ich wielkości oraz kształtu. W konsekwencji łóżka drewniane wpisują się w styl skandynawski, ale także w kolonialny oraz w rustykalny czy boho.
Dla wymagających klientów, którzy nie mogą się zdecydować na jeden rodzaj materiału, idealną propozycją będzie łóżko łączące ze sobą dwa budulce. Na przykład elementy drewniane oraz metalowe. Wyjątkowy odcień czereśni zestawiony ze stalą malowaną proszkowo metodą elektrostatyczną to projekt, spełniający oczekiwania najbardziej kapryśnych osób. Fantazyjny zagłówek oraz beżowe dodatki nadają łóżku jeszcze bardziej niepowtarzalnego charakteru.
Zestawienie dwóch wspaniałych kolorów odnajdziemy także w modelu, składającym się z drewna oraz z miękkiej tkaniny. Połączenie barwy popielatej oraz odcienia ciemnego orzecha to nietuzinkowy pomysł. Ponadto, łóżko posiada niezwykle stylowe pikowanie na szerokim zagłówku. Takie połączenie barw przynosi na myśl styl vintage, który jest obecnie niezwykle popularny.
Z aspektów wizualnych kolekcjonerzy modnych mebli docenią szeroki wybór kolorów. Warto chociażby wspomnieć niektóre takie jak: naturalny, biały, miodowy brąz, szary czy ciemny brąz.
Najbardziej popularne wymiary łóżek to tzw. standardowa jedynka, czyli łóżka z materacem 90x200 . Zapewniają komfort wypoczynku dla jednej osoby. Jeżeli potrzebujemy znacznie większej przestrzeni, to idealnym wyborem będą obszerne łóżka 200x200 . Wymagają one jednak więcej miejsca i są dedykowane do przestronnych sypialni bądź dużych pokoi hotelowych. Pamiętajmy, że odpowiednio dobrane materace to gwarancja spokojnego snu. Najlepiej, jeżeli dopasowują się do kształtu ciała, a dokładnie do kręgosłupa. Ponadto, poziom wygody zwiększa pikowany zagłówek.
Dla osób, które rozpoczynają urządzanie nowego mieszkania lub domu przydatne będzie zapoznanie się z rozbudowanym katalogiem z segmentu łóżka małżeńskie . Znajdą się tam nie tylko modele z litego drewna sosnowego, ale także obite miękkim welurem, ascetyczne metalowe bądź też z ekoskóry z kolorowym oświetleniem. Najbardziej romantyczną propozycją jest łóżko z baldachimem. Daje spore możliwości aranżacji i wprowadza niesamowity nastrój niczym z krainy Baśni Tysiąca Nocy.
Mimo że wybór szafki nocnej nie niesie ze sobą zbyt wielu dylematów, to czasami trudno zdecydować się na jeden konkretny model. Przykładowo szafki nocne dąb sonoma będą idealnie pasowały do ramy łóżka w kolorze białym. Co więcej, szafki dostępne są w wersji otwartej, zamkniętej, z szufladami, z kontrastującymi uchwytami. Ciekawą opcją są szafki wiszące bądź usytuowane na czarnych, metalowych nóżkach.
Wytrawni poszukiwacze ponadprzeciętnych materacy na łóżka drewniane zwrócą uwagę na wersje kieszeniowe oraz na materace sprężynowe . Maksymalny komfort uzyskuje się dzięki opcji wyboru preferowanej strony materaca, czyli twardszej z warstwą kokosa lub miękkiej z warstwą pianki.
Na koniec każde łóżko należy doposażyć przyjemną w dotyku pościelą. Może być ona uszyta z satyny, bawełny bądź z dżerseju z dodatkiem wiskozy. Ważne żeby jej barwa także wpisywała się w dominującą kolorystykę wnętrza. Na przykład do łóżka drewnianego w kolorze miodowego brązu dobrym rozwiązaniem będzie pościel w odcieniach słoneczników. Z kolei rama w barwie olchy będzie podstawą do stworzenia stylistyki rustykalnej. Wówczas można nieco poeksperymentować i zdecydować się na intensywną, kwiecistą pościel niczym z wiejskiej chatki z początku XX-wieku.
Niezależnie od tego czy wybieramy łóżko drewniane dla jednej czy dla dwóch osób zadbajmy o to, żeby dysponowało odpowiednim materacem. Ważne są rozmiary takie jak szerokość oraz długość. Nie bez znaczenia są aspekty wizualne takie jak kolorystyka, subtelne detale. Czasami w mnogości propozycji może nam się wydawać, że niektóre ramy łóżka niczym się nie różnią. Tymczasem okazuje się, że mają inny kształt zagłówka albo nóżek. W przypadku podwójnych materiałów (drewna i metalu) na znaczeniu zyskują drobne elementy dekoracyjne w górnej części. Nie zapominajmy również o wymiarze praktycznym. Pojemna szuflada na pościel bądź kołdrę i poduszki to podstawa. Czasami warto zdecydować się na łóżko drewniane narożne, aby zaoszczędzić miejsca zwłaszcza w małych pomieszczeniach. Dostępne są także modele łóżek drewnianych piętrowych dedykowanych do pokoi dziecięcych oraz młodzieżowych. Ciekawą propozycją są łóżka drewniane z opcją baldachimu a także w formie domku. Dla każdego miłośnika wnętrz znajdzie się coś urokliwego. Łóżka drewniane mogą być wysokie oraz niskie, obite szeroko bądź też wąsko, z pojedynczymi szczebelkami albo też z kilkoma w jednym rzędzie. Jednym słowem różnorodność. Współcześnie na uznaniu zyskują prozdrowotne aspekty litego drewna. W pewnym stopniu, kupując drewniane łóżko do sypialni, odnosimy wrażenie jakbyśmy mieli kawałek lasu na wyłączność dla siebie. I jeszcze ten uniwersalny charakter łóżek drewnianych sprawiający, że jest to materiał idealnie pasujący niemalże do każdej stylizacji: czy to nowoczesnej, czy też klasycznej albo do minimalistycznej lub pełnej przepychu niczym w błyszczącym stylu glamou.