Czy marzyłaś kiedyś, żeby zamieszkać w otoczeniu śnieżnobiałych mebli? A może białe stoły z krzesłami będą są dla Ciebie jedynymi białymi elementami w całym domu? Niezależnie od tego, na które pytanie odpowiesz twierdząco, to warto zwrócić uwagę na te wyjątkowe zestawy.
Nie bójmy się eksperymentować z kolorami. Nawet biel jest idealnym kolorem do tworzenia unikatowych kompozycji. Na przykład do białego stołu z blatem w kolorze dąb sonoma można dopasować szare, a nawet czarne krzesła. Takie połączenie jest niezwykle szykownie i wpisuje się w nowe tendencje. Jeżeli jeszcze w otoczeniu znajdą się ciemniejsze akcenty w postaci zasłon albo dwubarwnych dywanów, to powstanie interesujący styl, będący mieszanką: skandynawskiego, loftowego oraz minimalistycznego.
Biel także doskonale pasuje do złotych dodatków. Jeżeli nagromadzilismy akcesoria dekoracyjne w złotej stylizacji, to podstawa taka jak stół i krzesła, również powinny się wpisywać w styl glamour. Przykładowo okrągły stół w wyjątkowo eleganckiej kolorystyce, będącej połączeniem złotej nóżki i blatu z podwójnie hartowanego szkła w odcieniach marmuru, rozświetli każde pomieszczenie. Do tego krzesła z miękkiego weluru w barwie pudrowy róż i uzyskamy zestaw idealny, pasujący do zjawiskowej lampy. Co więcej, szeroka podstawa stołu jest gwarancją stabilności tego mebla.
W stylu skandynawskim a także rustykalnym niezwykle popularne są stoły drewniane. W szczególności na uwagę zasługują modele wykonane z naturalnego drewna. Niektórzy mogą obawiać się jak zweryfikować czy dany materiał na pewno jest wysokojakościowym drewnem. Świadczą o tym sęki, wybarwienia tudzież różnice w strukturze. Wszelkie nieregularności, czynią model stołu unikatowym. Ponadto, stoły drewniane są nadzwyczaj wytrzymałe. Ciekawym rozwiązaniem jest zestawienie drewnianego blatu z białymi nogami.
W przemyśle meblarskim współcześnie mimo wszystko dominuje płyta meblowa. W rezultacie stoły laminowane to element wyposażenia niemalże każdego mieszkania. Pamiętajmy, że stoły laminowane mają niezaprzeczalne atuty. Są niepodatne na ciepło oraz wszelkie zarysowania. Z praktycznych elementów warto zwrócić uwagę na fakt, że łatwo je utrzymać w czystości. Wystarczy przetrzeć wilgotną ściereczką z mikrofibry. Płyta meblowa jest skonstruowana z włókien drzewnych tudzież związków organicznych. W procesie produkcji ważną rolę odgrywają: wysokie ciśnienia i temperatura. Dlatego należy o nią dbać, aby mogła nam służyć przez wiele lat.
Jeżeli podjęliśmy już decyzję odnośnie materiału, z jakiego jest wykonany stół oraz krzesła, to pozostają nam do rozwiązania następujące dylematy: kształt stołu, kolor krzeseł oraz drobne elementy dekoracyjne. Uwagę przyciąga innowacyjny oraz rzadko spotykany kształt nóg. Przykładowo może to być jedną stabilną podstawą albo też kilka nóg powiązanych ze sobą w fantazyjne, niemalże futurystyczne wzory. Warto również inspirować się naturą i sięgać po takie wersje stołów z krzesłami, które coś nam przypominają.
Do mniejszych mieszkań znakomitym rozwiązaniem będą oczywiście stoły małe. Nie muszą one jednak być jednolite i pozbawione wyrazu. Wystarczy ciekawy ornament i przeniesiemy się w zajwiskową, orientalną krainę.
Dla zachowania równowagi wszystkich domowników warto sięgnąć po stoły okrągłe. Sprzyjają one rozbudowanej konwersacji i swobodnemu rozłożeniu zastawy niezależnie od liczby osób. Taki kształt sprzyja również ułożeniu dekoracji niezależnie od pory roku. Na środku stołu można na przykład położyć wieniec z ususzonych ziół.
Jeżeli nie chcemy eksperymentować z kolorami bądź poszukujemy uniwersalnych mebli do przestrzeni gastronomicznej lub do wyposażenia pokoi hotelowych, to bez wahania możemy sięgnąć po krzesła beżowe. Będą one idealnie pasować do stołu o kolorystyce dąb sonoma i biel. Jeżeli zdecydujemy się na tkaninę typu velvet, to koniecznie dobierzmy stół z złotymi nóżkami. W zależności od preferencji znajdziemy wyjątkowo nowoczesne modele krzeseł skandynawskich białych. To idealny wybór do kuchni. Zwróćmy uwagę, iż polipropylenowe siedziska są odporne na plamy, a ich czyszczenie nie sprawia żadnych kłopotów. Naturalne nogi z drewna bukowego to natomiast namiastka lasu w domowym zaciszu.
Szczególną uwagę przykuwa ażurowe oparcie białego krzesła. Jest ono wyjątkowo piękne i sprawia, że krzesło wygląda wyjątkowo. Wzór wygląda jak misterna koronka i przywodzi na myśl sielskie, prowincjonalne klimaty. Jeżeli jeszcze na blacie drewnianego stołu z białymi nogami ułożymy koronkową serwetę, to powstanie nam krajobraz jak w malowniczym skansenie. Kawałek etnologii w zasięgu ręki.
Dla niezdecydowanych dostępne są również wersje krzeseł w barwie: bukowy naturalny oraz czarny. Wówczas nieco odejdziemy od rustykalnego stylu i uzyskamy elementy charakterystyczne dla stylu skandynawskiego lub w przypadku barwy czarnej - stylu industrialnego.
Zanim dokonamy zakupu, spróbujmy sobie wyobrazić idealny, biały komplet. Zdecydujmy jakie materiały są dla nas najcenniejsze. Jaki powinien być kształt stołu oraz jego wielkość. Nie zapominajmy o odpowiedniej barwie krzeseł. Pamiętajmy również, że w zestawie można znaleźć także nieparzystą liczbę krzeseł, przykładowo trzy sztuki. Na koniec zastanówmy się jakie oświetlenie dopasować do białego stołu, aby najpełniej ukazać jego atuty. Upewnijmy się także jak przebiega proces montażu zarówno stołu, jak i krzeseł. Z reguły jest to łatwa procedura, aczkolwiek warto zwrócić uwagę na detale.