Warto wiedzieć:

Z reguły miejsce nad pralką pozostaje niewykorzystane. Negatywnie odbija się to zarówno na funkcjonalności wnętrza, jak i estetyce całego wystroju. Sposobem na optymalne wykorzystanie wolnego miejsca jest zamocowanie nad pralką odpowiednio zaprojektowanej szafki. Obudowa tego typu pozwala na odzyskanie nawet kilkudziesięciu centymetrów przestrzeni, którą zagospodarować można najróżniejszymi produktami wyposażenia łazienkowego. Szafki na pralkę są wyjątkowo praktyczne w użytkowaniu. Wyposażenie tego typu znajduje szerokie zastosowanie przede wszystkim w stosunkowo ciasnych i małych pomieszczeniach. Może jednak z powodzeniem sprawdzić się wszędzie tam, gdzie konieczne jest optymalne wykorzystanie wolnej przestrzeni. Każda obudowa wyposażona jest w rozległą wnękę, dzięki której można łatwo zaoszczędzić cenne miejsce w praktycznie każdej łazience. Wygodę użytkowania obudowa pralki zawdzięcza komfortowym półkom, na których można przechowywać można środki czystości, kosmetyki, ręczniki czy akcesoria do prania.
 
Uniwersalna obudowa pralki.

Szafka na pralkę jest niezwykle uniwersalna. Wyposażenie tego typu najczęściej posiada prostą formę i zwykle utrzymane jest w stonowanej kolorystyce. Pozwala to na zastosowanie praktycznej obudowy w wielu różnych aranżacjach - począwszy od wnętrz utrzymanych w stylu skandynawskim, a skończywszy na pomieszczeniach minimalistycznych i nowoczesnych. Dodatkową zaletą szafek przystosowanych do pralek jest ich łatwy montaż, niewymagający żadnych specjalistycznych umiejętności. Ze względu na uniwersalne wymiary, wyposażenie zamocować można na praktycznie wszystkich standardowych modelach pralek.

Wygoda, trwałość i bezpieczeństwo szafki na pralkę.

 
Tego typu meble wykonane są z trwałych materiałów, takich jak chociażby laminowana płyta meblowa. Celem dodatkowego zwiększenia odporności, meble wykańczane są wytrzymałym na uszkodzenia chemiczne i mechaniczne tworzywem PCV.  Praktyczna obudowa na pralkę jest jednocześnie całkowicie bezpieczna w użytkowaniu. Nie zawiera żadnych szkodliwych metali ciężkich, chloru czy związków pochodnych ropie. Nie ulega również przebarwieniom, dzięki czemu można łatwo utrzymać ją w czystości i zachować wysoki poziom higieny w łazience.