Warto wiedzieć:

Elegancja, połysk, wytworne zdobienia i subtelne kształty - tak można by określić cechy puf glamour. Ten wykwintny styl dopuszcza wiele kolorów, form, rodzajów ozdób. Pufy w modnym stylu glamour to doskonały dodatek do wnętrz o tym samym charakterze, ale także elegancki element wyposażenia neutralnych przestrzeni, w ciekawy sposób prezentujący się przy zróżnicowanym oświetleniu, połyskujący.

Pufy w modnym stylu glamour

Pufy glamour to przede wszystkim meble tapicerowane, czasem z dodatkami zmieniającymi je w funkcjonalne ławki. Miękki materiał typu welwet, welur, czy eleganckiej tkaniny obiciowej może mieć różnorodną kolorystykę:

  • w odcieniach szarości,
  • beżu,
  • grafitu,
  • granatu,
  • czerwieni, bordo
  • głębokiej zieleni,
  • pastelowych tonów.

W styl puf glamour wpisują się również pikowane pufy chesterfield, które dodają elegancji każdemu wnętrzu. Inne zdobienia puf to ciekawe przeszycia, nietypowe pikowania, stelaże lub listwy w odcieniach złota, srebra czy czerni w wysokim połysku.

Starannie wykończone pufy glamour to element funkcjonalno-dekoracyjny wnętrz o różnym przeznaczeniu. Pufa w stylu glamour stanowi przede wszystkim estetyczne miejsce do siedzenia, zwykle również całkiem wygodne. Miękkie siedzisko posiada najczęściej piankę tapicerską o odpowiedniej gęstości dostosowanej do rodzaju mebla. Czasami może mieć funkcję przechowywania - dzięki otwieranej lub ściągane górnej części siedziska. Zestaw puf glamour o zróżnicowanych wysokościach świetnie sprawdza się także jako podręczna półka, czasem też podnóżek czy nawet stojak na inne dekoracje. To stylowy element kącika wypoczynkowego, który w prosty i szybki sposób można przearanżować. Najczęściej są lekkie, ale stabilne, bezpieczne nawet przy codziennym użytkowaniu.

Wśród puf w stylu glamour znaleźć można proste pufy o sześciennym lub prostopadłościennym pełnym kształcie, tapicerowane w całości lub wykończone metalowymi dekoracjami. Mogą mieć optycznie lekki charakter dzięki dłuższym ozdobnym nóżkom, ciekawie wkomponowanym w bryłę, albo też ażurowym stelażom w odcieniach złota czy srebra. W podobnym stylu są okrągłe pufy glamour, albo też te o zaoblonych lub owalnych kształtach. Charakterystyczne dla mebli tapicerowanych w stylu glamour pikowania, ozdobne przeszycia czy połyskujące zdobienia kryształkami można także znaleźć wśród puf glamour, nawet tych prostszych. Wyróżniają się także modele z połyskującymi frędzlami czy ciekawymi detalami, wzorami o eleganckim charakterze.

Wybór pufy glamour do salonu, hallu, przedpokoju czy poczekalni w punktach handlowo-usługowych podkreśli elegancki charakter wnętrza. Może też stanowić wyróżniający się dodatek, zdobiący przestrzeń kolorem, dekoracyjnym wykończeniem czy zaskakującą formą. Pozwala poczuć się ekskluzywnie, nawet jeżeli sam mebel jest w przystępnej cenie. Tapicerowane pufy glamour łatwo wpasować we wnętrze, dlatego zakup nie powinien przysporzyć problemów. Można nabyć zestaw puf różniących się wielkością, kształtem albo motywem, ale utrzymanych w tym samym stylu, co ułatwi wybór innych dodatków i dekoracji do pomieszczenia.