Warto wiedzieć:

Kompletna aranżacja wnętrz domu czy mieszkania jest niekompletna, jeżeli nie pojawiają się w niej krzesła. Na przestrzeni stuleci ten wyjątkowy mebel otrzymywał przeróżne interpretacje. Zmieniały się materiały, techniki produkcji, przeobrażał się także design. Krzesła do dziś są jedną z ulubionych muz projektantów - od Thoneta, Eamsów po magika współczesnego wzornictwa – Marcela Wandersa. Realnym przykładem tego, że inwencja twórcza nie ma granic, są krzesła kubełkowe – perfekcyjnie łączce pragmatyzm krzesła oraz wszelkie wygody, jakie oferuje fotel. Dzięki scaleniu walorów oby dwu mebli powstał symbol komfortu na najwyższym poziomie.

Czym wyróżniają się krzesła kubełkowe pod względem formy? Posiadają zwiększona głębokość oraz odpowiednio wyprofilowane oparcie i podłokietniki, co maksymalnie wpływa na przyjemność siedzenia. Wygoda nie jest nie jest więc pustą obietnicą, a rzeczywistością.

Gdzie ustawisz krzesła kubełkowe ?

Krzesło kubełkowe to mebel uniwersalny. Znakomicie sprawdza się we wnętrzach urządzonych w klasycznym, jak i nowoczesnym stylu. Wspaniale prezentuje się w towarzystwie okrągłego stołu. W niewielkim wnętrzu z powodzeniem może zastąpić tradycyjny fotel, gdyż jest dość kompaktowym meblem, który nie zajmuje wiele miejsca. Większość kubełkowych modeli krzeseł posiada tapicerkę wykonaną z wysokiej jakości tkanin odpornych na zabrudzenia oraz mechacenie się. Nie ma więc obaw przed tym, by meble tego typu zagościły w kuchni czy też jadalni.

Krzesła w wersji kubełkowej są przykładną realizacją założeń wszelkich wnętrzarskich trendów. Modele tapicerowane welwetem o ekskluzywnej prezencji doskonale wpisują się w przestrzeń salonu. Obicia krzeseł kubełkowych występują w najróżniejszych barwach od antracytu, przez burgundy, po butelkową zieleń czy kolor musztardowy. Interesujące są także modele posiadające ażurowe oparcie. Ich forma jest lekka wizualnie i niezwykle oryginalna. Tego rodzaju krzesła kubełkowe będą mile widziane we wnętrzach nowoczesnych. Nierzadko spotykanym rodzajem tapicerki jest nieśmiertelny patchwork. Połączenie tkanin o odmiennych kolorach, wzorach bądź fakturze spełni oczekiwania wielbicieli fantazyjnego stylu retro. Modele kubełkowe wykonane z ekoskóry lub te, posiadające eleganckie pikowania na wzór kultowych chesterfieldów, podkreślą gustowność wnętrz nawiązujących do stylu angielskiego lub modern classic.

A może krzesło typu muszelka ?

Jednym z wariantów modeli kubełkowych są krzesła muszelka. Kiedy pojawiły się na arenie designu, od razu zaskarbiły sobie sympatię publiczności. W Polsce moda na komfortowe i stylowe krzesła typu muszelka nie zagościła już w latach 60. i 70. za sprawą projektu Teresy Kruszewskiej, który ostatecznie stał się ikoną wzornictwa. Współczesne koncepcje krzeseł muszelka postawiły zdecydowany krok w stronę kreatywności. Oparcie o organicznym zarysie nawiązuje najczęściej do formy muszli. Choć tak jak w naturze, również w projektach kształty te są zróżnicowane i w rzeczywistości stanowią odbicie indywidualnej koncepcji projektanta. Krzesła kubełkowe w kształcie muszelki występują w roli głównej aranżacji utrzymanych w efektownym stylu glamour. Fiolet, róż, głęboki odcień niebieskiego – takie kolory zdobią wówczas tapicerkę tych mebli.