Warto wiedzieć:

Biel w łazience ma potężną moc. Dotyczy to zarówno koloru glazury, ceramiki sanitarnej, jak również mebli. Białe regały łazienkowe, szafki pod umywalkę, multifunkcjonalne lustra to komponenty wcielające się w rolę praktycznych i ponadczasowych dekoracji wnętrz. Z powodzeniem podkreślają aranżacje salonów kąpielowych nawet tych, posiadających mniejsze rozmiary. Nic więc dziwnego w tym, że meble łazienkowe w kolorze białym są numerem jeden na liście wnętrzarskich bestsellerów. Uniwersalne i niezastąpione – stanowią doskonałą bazę aranżacyjną, niezależnie od pozostałej kolorystyki wnętrza.

Stylowe białe meble łazienkowe do nowoczesnego wnętrza

Biel potrafi zaskoczyć. Wbrew pozorom nie ma jednego odcienia, a odmieniona jest przez rozmaite odcienie bieli. Kolor biały posiada najczęściej domieszkę kremu, wpada w błękit, szarość lub pozostaje w wersji total white. Zupełnie inaczej prezentuje się w przypadku białych mebli do łazienki z wykończeniem na wysoki połysk, odmienny wygląd przyjmuje, kiedy pojawia się w wariancie matowym. Nowoczesne kolekcje białych szafek łazienkowych dają ogromne możliwości aranżacyjne. Szafki i reagły nie tylko umożliwiają wybór odpowiednich elementów zestawu, lecz także pozwalają na ich dowolną konfigurację. Białe regały łazienkowe, wąskie słupki z półkami czy też szufladami są projektowane tak, by w kompaktowej konstrukcji „pomieścić” funkcjonalne rozwiązania. Ponadto meble przeznaczone przestrzeni łazienki tworzone są z myślą o dość zróżnicowanych warunkach w niej panujących. W związku z tym ich konstrukcja wykonywana jest z wysokiej jakości płyty MDF, odpornej także na uszkodzenia mechaniczne. Natomiast fronty szafek przeznaczoncyh do łazienki powstają często z płyt laminowanych o podwyższonej trwałości oraz gęstości.

Design białych regałów łazienkowych, szafek, a także pozostałych modułów kolekcji, wzbogaca się również zestawieniem bieli z teksturami o zupełnie odmiennym charakterze. Trendem o niesłabnącej popularności jest motyw drewna. Naturalne odcienie oraz nieregularne usłojowanie stają się idealnym partnerem dla bieli. Meble łazienkowe w takiej odsłonie ocieplają wnętrze i sprawiają, że jest ono przytulne. Białe szafki łazienkowe mają wiele do zaoferowania miłośnikom wnętrz robiącym ukłon w stronę klasyki. Meble w kolorze białym przeznaczone do łazienki z misternymi frezami i ozdobnymi gzymsami są eleganckie i gustowne. Dzięki nim w łazience można zaaranżować wyrafinowany, francuski buduar.

Czy biały regał łazienkowy będzie też praktyczny ?

Współczesne projekty elementów wyposażenia wnętrz są tak wielowymiarowe, że trudno przypisać je konkretnemu pomieszczeniu. Biały regał łazienkowy z modną, otwartą konstrukcją mógłby śmiało stanąć w salonie, gabinecie lub pełnić rolę biblioteczki. W łazienkach, w które nie mogą pochwalić się ilością metrów kwadratowych, mądre rozwiązania są na przysłowiową wagę złota, dotyczy to w szczególności szafek i regałów. Dlatego białe szafki w łazience pełnią dodatkowe funkcje. Oprócz przechowywania kosmetyków, ręczników i wszelkich niezbędnych środków czystości, przewidują także miejsce na sprzęty AGD. Wnęka na pralkę czy suszarkę bębnową wcielona jest w konstrukcję regału tak, by prawidłowo chroniła urządzenia. Dzięki półkom, szafkom i regałom sprzęty prezentują się estetycznie. Wizualnie stanowią część większej całości, co sprawia, że łazienka staje się zorganizowaną przestrzenią, w której panuje ład i porządek.