W świecie, gdzie każdy detal ma znaczenie, odpowiednie środowisko edukacyjne jest kluczem do rozwoju każdego dziecka, a w szczególności dziecka z dodatkowymi potrzebami.

Właśnie dlatego z wielką radością dzielimy się wiadomością o naszym najnowszym projekcie, który otworzył nowy rozdział w przestrzeni edukacyjnej Zespołu Szkół Specjalnych nr 17 w Gdyni.

dzieci w szkole specjalnej

W gdyńskiej szkole uczą się dzieci ze spektrum autyzmu, niepełnosprawne umysłowo, z mózgowym porażeniem dziecięcym, niedowidzące, niedosłyszące, ze złożonymi niepełnosprawnościami i przewlekle chore. Półki biblioteczne, które z radością podarowaliśmy uczniom tej szkoły to nie tylko meble, to fundament dla stworzenia przyjaznego miejsca, które jest inspiracją do zdobywania wiedzy i nowych umiejętności. Bezpieczne i dostosowane do potrzeb dzieci, ułatwiają dostęp do książek i zasobów edukacyjnych, otwierając im drzwi do świata wyobraźni i nauki.

 regał do biblioteki w szkole specjalnej

Ta inicjatywa to dowód na to, że wspólnymi siłami możemy dokonywać zmian, które realnie wpływają na rozwój i jakość życia dzieci z niepełnosprawnościami.

podziękowania z zespołu szkół specjalnych w Gdyni

Może Ty także chcesz aktywnie wpierać rozwój i edukację dzieci? Zajrzyj na facebookowy profil Zespołu Szkół Specjalnych nr 17 w Gdyni i sprawdź jak możesz to zrobić. Pomóżmy dzieciom rozwijać skrzydła, by mogły wzbić się jak najwyżej w kierunku świata pełnego równości i zrozumienia. Razem możemy więcej!