Warto wiedzieć:

Zestawy stolików są nieocenioną pomocą w przypadku niewielkich przestrzeni. Niezawodnie sprawdzają się również wówczas, gdy stolik kawowy w rozmiarze XL nie jest marzeniem właścicieli wnętrza. Tego rodzaju meble modułowe to niezwykle praktyczne i jednocześnie estetyczne rozwiązanie. Zestawy stolików kawowych liczących dwa lub trzy elementy, stanowią bezbłędną odpowiedź na potrzeby współczesnych użytkowników. Wykonane z różnych materiałów, występujące w różnorodnych formach oraz stylistyce perfekcyjnie dopasowują się do aranżacji utrzymanych w nowoczesnym, a także klasycznym stylu. Wspaniale współgrają z modą vintage, eleganckim wystrojem salonów art deco, glamour, czy też w bezpretensjonalnej estetyce industrialnej lub minimalistycznej.

Wnętrze salonu praktycznie nie istnieje bez wygodnej sofy, miękkiego fotela i stolika. Miejsce, które pozostaje w zasięgu ręki zawsze wtedy, gdy pojawia się potrzeba odłożenia telefonu czy gazety, jest niezbędne. Wraz z zakupem zestawu stolików oprócz praktycznego mebla otrzymuje się szereg możliwości. Komplet dwóch lub trzech stolików wbrew pozorom nie zajmuje wiele miejsca. Różnica wysokości każdego stolika kawowego pozwala na schowanie jednego pod drugi, co ostatecznie pozwala na oszczędność przestrzeni. Każdy moduł pozostaje do dyspozycji wtedy, gdy do salonu zostaną zaproszeni gości lub wszyscy domownicy postanawiają zorganizować sobie miły wieczór podczas seansu filmowego. Zestawy stolików spisują się doskonale, kiedy przewidywane są przekąski oraz napoje.

Jeden z modułów kompletu może wcielić się także w rolę stolika pomocniczego. Ustawiony u boku sofy pozwoli na postawienie filiżanki z kawą. Sięganie po nią, bez konieczności pochylania się, będzie bardziej komfortowe. Czy jest gotowa odpowiedź na to, jaki kształt zestawów stolików jest najodpowiedniejszy? Niestety nie istnieje uniwersalne rozwiązanie. Jednak przy wyborze odpowiedniego kompletu może pomóc wielkość wnętrza. Jeżeli przestrzeń jest spora i nie trzeba iść na kompromis dotyczący rozmiaru mebli, warto zdecydować się na moduły o kubaturze czworokąta lub prostokąta. Modele z fornirowanym blatem i metalową podstawą rewelacyjnie wyglądają we wnętrzach, które posiadają surowy sznyt pofabrycznych loftów. Z kolei wersje wsparte na drewnianym stelażu mogą śmiało zostać przypisane salonowi urządzonym w stylu skandynawskim.

Kto powinien wybrać zestaw stolików z okrągłymi blatami? Przede wszystkim osoby posiadające dzieci oraz wnętrze o niewielkiej ilości metrów. Regularne linie, łagodne oraz obłe kształty nie zaburzają proporcji wnętrza, nie przytłaczają go. W przeciwieństwie do modeli z ostrymi kątami okrągłe stoliki dają więcej aranżacyjnych możliwości. Wersje ze szklanym, transparentnym blatem zawsze prezentują się elegancko. Ponadto takie modele są uniwersalne, ponieważ bez problemu integrują się z innymi kolorami i fakturami. Zestaw stolików kawowych to częsty widok w salonie, jednak swoje zastosowanie odnajdują także w pokojach młodzieżowych. Poszczególne moduły przydadzą się podczas nauki w gronie przyjaciół lub na czas obiadu, kiedy dzieci zatrzymuje ekscytująca rozgrywka na konsoli.