Warto wiedzieć:

Stoły barowe są rodzajem mobilnej wyspy kuchennej, która łączy w sobie modę i praktyczność. Jak wskazują architekci i designerzy wnętrz we współczesnych wystrojach kuchni popularnością cieszą się zwłaszcza aranżacje, w których oryginalne rozwiązania dają możliwość codziennego usprawnienia korzystania z tego pomieszczenia. A takie właśnie są  domowe stoliki barowe, które nadają wnętrzu stylowego i wyjątkowego wyglądu.

Stoły barowe stanowią alternatywną wersję mebla. Mogą być oryginalną interpretację podstawowej wersji stołu, który służy m.in. do przygotowywania posiłków, podawania ich i jedzenia. Stoliki barowe posiadają ciekawy design, dzięki czemu łatwo odnajdują się w nowoczesnych wnętrzach, podkreślając ich klimat. Dodają szyku i elegancji. Jednak ich popularność wynika nie tylko z estetycznego wyglądu, ale również z szerokich możliwości. Stół barowy można ciekawie zaaranżować w pomieszczeniach o różnym przeznaczeniu, np. kuchni łączonej z jadalnią. Choć kojarzą się z wystrojem barów i pubów jednak na przestrzeni lat ich wygląd zmieniał się i to sprawiło, że w nieco przystępniejszej formie trafiły do mieszkań. Obecnie sprawdzają się w nowoczesnych kuchniach, ale również tych tradycyjnych, gdzie stanowią przełamanie standardów i połączenie estetyki i funkcjonalności. Meble te są dobrym rozwiązaniem w małych kuchniach i niewielkich  salonach połączonych z kuchnią. Nie zajmują tak dużo miejsca jak tradycyjne stoły, jednocześnie dając możliwość pozostawienia "namiastki" stołu.

Zalety stołów barowych.
Barowe stoły domowe stwarzają szerokie możliwości aranżacyjne. W niewielkich pomieszczeniach mogą stanowić przedłużenie kuchennego blatu, czyli miejsca roboczego, potrzebnego do codziennego przygotowywania posiłków i spożywania ich. Na ogół tradycyjna wyspa jest mało mobilna, a stoły barowe pozwalają na łatwą modyfikację wystroju wnętrza. Ponadto w niewielkich pomieszczeniach stanowią oszczędność miejsca. Nie trzeba dostawiać do nich czterech krzeseł, jak przyjęło się to w przypadku tradycyjnego stołu. Zależnie od wielkości pomieszczenia mogą to być np. dwa krzesła barowe, które dobrze komponują się ze stołem. Stwarzają też możliwości zaaranżowania dużej ilości miejsca znajdującego się pod wysoko umiejscowionym blatem. Mogą się tam znaleźć np. półki, które posłużą jako dodatkowa przestrzeń do przechowywania.