Warto wiedzieć:

Szafki i stoliki nocne to idealne rozwiązanie do sypialni. Dostępne są w tak wielu wariantach, że można bez trudu dopasować je do wystroju wnętrza i pozostałych elementów wyposażenia. Szafka nie jest zbyt dużym meblem. Posiada blat, półki, szufladę lub drzwiczki. Z kolei stolik nocny ma nóżki i blat. Jego konstrukcja jest prosta. Może być wyposażony w półkę pod blatem. Każde z tych rozwiązań ma swoje zalety.

Idealne stoliki do sypialni, czyli jakie?

Praktycznie w każdej sypialni znajduje się szafka nocna. Jest niewielka, ale pojemna. Można przechowywać w niej różne drobiazgi, które chcemy mieć pod ręką. Na blacie można postawić lampę nocną, naczynie z wodą, książkę, telefon, okulary zegarek czy ściągniętą na noc biżuterię. Przy wyborze tego mebla należy zwrócić uwagę na estetykę. W nowoczesnych wnętrzach świetnie sprawdzają się szafki w wersji wiszącej lub modele o prostej konstrukcji, białe, o kwadratowym/ prostokątnym kształcie. W sypialniach skandynawskich i minimalistycznych idealne będą szafki nocne z drewna lub w okleinie, pomalowanej na biało. Konstrukcja mebla powinna być wówczas prosta. Z kolei we wnętrzach industrialnym strzałem w dziesiątkę będzie szafka nocna metalowa, może być celowo postarzana. Sypialnie rustykalne to przede wszystkim drewno, najlepiej w naturalnym kolorze. Jeśli cenimy sobie styl glamour, to poszukajmy szafkę o nieszablonowym wzornictwie i kształcie. Idealnie sprawdzą się meble z giętymi nóżkami, lakierowane na wysoki połysk, w wersji lustrzanej. Chodzi o to, aby we wnętrzu błyszczało i było elegancko.

Wybierając stolik nocny do sypialni, należy mieć na uwadze to, aby mebel był dopasowany do aranżacji wnętrza. Kierować należy się jego estetyką, aby tworzył z pozostałymi elementami wyposażenia spójną całość. Znaczenie ma też kolorystyka mebla. W zależności od naszych potrzeb mamy do wyboru szafki i stoliki o uniwersalnym odcieniu bieli/naturalnego drewna lub meble o bardziej wyrazistej kolorystyce.

Materiał i charakterystyka stolików nocnych do sypialni.

Szafki i stoliki nocne mogą być wykonane z drewna, metalu, płyt meblowych czy nawet szkła. Względy estetyczne to jedno, ale bardzo ważne jest też to, aby meble pasowały do wnętrza pod względem gabarytów. Należy zwrócić uwagę na wysokość blatu, konstrukcję i pozostałe wymiary. Stolik nocny może mieć odkryte półki i blat lub zamykane drzwiczki i szuflady. Najlepiej jest kupować produkty od renomowanych producentów, które są wysokiej jakości, dzięki czemu posłużą nam przez długie lata.