Łóżka kontynentalne

Warto wiedzieć:

Niewątpliwie głównym meblem w sypialni jest łóżko. Mając na uwadze, iż jest to centralny punkt najbardziej prywatnego pomieszczenia w domu, zasługuje on na dobór specjalnego modelu. Wśród szerokiej gamy łóżek, modele w stylu kontynentalnym, czyli łóżka boxspring zajmują specjalne miejsce.

Czym są łóżka kontynentalne?

Są to łoża tapicerowane, na nóżkach, składające się ze sprężynowego materaca osadzonego na skrzyni - zwyczajowo drewnianej - wypełnionej sprężynami bonellowymi oraz materaca. Skrzynia kontynentalnego łóża jest najczęściej obita z zewnątrz materiałem, np. pianką poliuretanową. To właśnie budowie skrzyni, a konkretniej jej sprężynowemu wnętrzu, łóżka w stylu kontynentalnym zawdzięczają swoją drugą nazwę - łóżka boxspring.

Bezpośrednio na skrzyni łóżka znajduje się materac sprężynowy, kieszonkowy, tapicerowany tym samym obiciem co skrzynia, tworząc dobraną całość. Dodatkowymi elementami, jakie mogą się składać na kompletne łóżko kontynentalne boxspring są: wezgłowie - tapicerowany szczyt górny; tapicerowany szczyt dolny; toper - materac wierzchni; wyposażenie elektryczne do sterowania łóżkiem. Najczęściej spotykanym zestawem są łóżka kontynentalne z wezgłowiem, gdyż najłatwiej ustawić je w sypialni, a ich charakterystyczny kształt wpasuje się w każdy styl pomieszczenia. Łóżka boxspring cenione są przede wszystkim za wysokość powierzchni do spania, której zawdzięczają odciążenie kręgosłupa przy zmianie pozycji ciała z leżącej do stojącej i odwrotnie.

Łóżka kontynentalne wyróżniają się dobrym rezonowaniem, wentylacją materaca oraz dopasowaniem do kształtu ciała użytkownika.

Mając na uwadze, iż łóżko stanowi trzon sypialni, nie dziwi chęć ustawienia takich mebli jak łóżka kontynentalne, łóżko boxspring w środkowej części pomieszczenia. Zwłaszcza model o wezgłowiu nieznaczenie szerszym od podstawy łóżka będzie dobrze wyglądać jako epicentrum naszej sypialni, przyciągając wzrok gości. Mebel może zostać dobrany w kontrastowym do ścian kolorze, dzięki czemu również barwą podkreślimy wyjątkowy charakter kontynentalnego łóżka jako centralnego punktu naszej alkowy.