Wybierz meble do pokoju dziecka w wyjątkowym stylu

Najważniejsza przestrzeń w życiu dziecka? Zdecydowanie będzie to własny pokój — pierwsze tak prywatne i osobiste miejsce. To tutaj maluch będzie zdobywał wiedzę i odpoczywał, przeżywał trudne emocje, wyjątkowe spotkania, a także kształtował swój charakter. Pokój dla dziecka często jest miejscem do przemyśleń, bezpieczną przestrzenią. Z tego względu warto urządzić go w taki sposób, aby odpowiadał najważniejszym potrzebom dziecka. Powinien być nie tylko estetyczny, ale również funkcjonalny i... spersonalizowany. Jak go dobrze zaplanować?

1. Jak zaplanować przytulny pokój dziecięcy? Pozwól dziecku wyrazić siebie!

2. Jakie meble wybrać do pokoju dziecięcego? 

3. Nie zapomnij o przydatnych akcesoriach i dekoracjach

Nowoczesny pokój nastolatka
 

Jak zaplanować przytulny pokój dziecięcy? Pozwól dziecku wyrazić siebie!


Podczas urządzania pokoju dziecięcego musisz przede wszystkim pamiętać, dla kogo to robisz — dla dziecka. Nawet jeśli nie jest jeszcze w pełni dojrzałe, weź uwagę jego zdanie. Dziecko w wieku szkolnym jest w stanie samo wskazać, jakie meble mu się podobają. Oczywiście jako rodzic musisz weryfikować takie decyzje — rób to jednak z rozwagą, postaraj się nie krytykować wyborów swojej pociechy. Współpraca w tym przypadku to klucz do sukcesu i zadowolenia obydwu stron. Waszym wspólnym celem jest stworzenie pięknego pokoju dla dziecka — i tego się trzymajcie podczas poszukiwań najlepszych mebli i akcesoriów.Wspólne projektowanie pokoju z dzieckiem może być świetną zabawą. To jednak również trudna sztuka kompromisów. Musisz znaleźć złoty środek pomiędzy organizacją funkcjonalnego i dobrze rozplanowanego pokoju a pomysłami Twojego dziecka. W skrócie — to, co podoba się Tobie, wcale nie musi podobać się Twojemu dziecku. Uszanuj to i weź pod uwagę gust swojej pociechy. Jednocześnie nie możesz pozwolić, by dziecko samo decydowało o wszystkim. Wówczas może okazać się, że pokój jest za mały, by zmieścić wszystkie wybrane meble lub zabraknie w nim czegoś ważnego — chociażby łóżka. Wspieraj i doradzaj, tłumacz swoje stanowisko. To z pewnością pomoże Wam znaleźć najlepsze możliwe rozwiązanie.

Drewniane łózko w pokoju dziecka
 

Jakie meble wybrać do pokoju dziecięcego? 


Istnieją meble, które powinny znaleźć się w każdym pokoju dziecięcym, takie jak łóżko, szafa na ubrania, biurko i wygodny fotel. W naszym sklepie można znaleźć zarówno te najbardziej podstawowe, jak i bardziej ekstrawaganckie elementy wyposażenia wnętrz. Zdecydowanie warto zwrócić uwagę na meble o nietypowych kształtach. Są oryginalne i z pewnością przyciągają uwagę. Nadają przy tym pokojowi wyjątkowego charakteru, a dziecku pozwalają wyrazić siebie w wyjątkowy sposób. Własny pokój to doskonała przestrzeń do pokazania swojej osobowości — pozwól na to swojej pociesze i zaproponuj jej coś nietypowego. W naszym sklepie znajdują się m.in. oszałamiające namioty tipi do wspólnej zabawy. To prawdziwy must have do pokoju dziecięcego.


Nie zapomnij o przydatnych akcesoriach i dekoracjach


W ferworze organizacji pokoju dla dziecka łatwo zapomnieć o rzeczach pozornie niepotrzebnych. Później jednak często okazuje się, że bez nich pokój nie jest taki jak powinien być. Musisz koniecznie pamiętać o pewnych akcesoriach, zwłaszcza że Twoje dziecko może w ogóle o nich nie pomyśleć. O czym dokładnie mowa?
    • Półki wiszące i regały – dzięki którym Twoje dziecko będzie mogło eksponować jego największe skarby i eksponaty.
    • Nowoczesne lampki na biurko – aby Twoje dziecko mogło swobodnie odrabiać lekcje oraz bawić się przy burku
    • Krzesełka i pufy - które oprócz cech praktycznych stanowią element ozdobny wprowadzając nastrojowy i przytulny klimat w pokoju Twojego dziecka.

Meble w stylu skandynawskim w pokoju dziecka


Z tą wiedzą możesz rozpocząć wspólne planowanie pokoju dla dziecka. Oddajcie się więc twórczej zabawie i stwórzcie razem wyjątkową przestrzeń, która pokaże charakter Twojego dziecka i pozwoli mu rozwijać jego pasje. Niech nie płynie z prądem, a pod prąd i zdobywa jak najwięcej fascynujących doświadczeń!