Relaks w zaciszu własnego domu regenerujący ciało i umysł to przyjemność, na którą należy sobie pozwolić w napiętym harmonogramie dnia. Strefa wypoczynkowa stanowi nieodzowny komponent wnętrza. Niezależnie od tego, czy znajduje się ona w salonie, oranżerii, na tarasie, w ogrodzie czy przeznaczono jej odrębne pomieszczenie, nie istnieje bez wygodnych mebli. Mogą to być miękkie sofy, dostojne uszaki lub fotele wiszące, dzięki którym powiedzenie „bujanie w obłokach” nabiera realnego znaczenia.
Osiągnięciu takiego stanu sprzyja bujanie, które wzbudza pozytywne odczucia, odsyła do dzieciństwa, kojarzy się z beztroską. W związku z tym fotele wiszące, zarówno te do domu, jak i do ogrodu, zdecydowanie wprawiają w dobry humor. Dzięki nim pozytywną energię i wakacyjną sielankę czuć aż przez 365 dni w roku.
Fotele wiszące do pokoju to doskonała fuzja zalet huśtawki, hamaku oraz tradycyjnego mebla. Ich design jest niesztampowy, przyciągający wzrok, natomiast wygoda osiąga imponujący poziom. Montaż foteli wiszących polega na przymocowaniu ich do sufitu. Wiele modeli posiada stojak z ramieniem, dzięki któremu siedzisko bezpiecznie „lewituje” w powietrzu. Taki fotel jest mobilny, więc w okresie zimowym może znaleźć swoje miejsce w salonie, natomiast latem sprawdzi się na tarasie. Przeznaczeniem modeli wymagających montażu są wnętrza. Przywieszane do sufitu za pomocą kołków, haków, lin lub łańcuchów, udźwigną nawet 140 kg. Zatem nie ma przeciwwskazań, aby bujaniem umiliło sobie czas dziecko czy też osoba dorosła.
Z racji swojej funkcji mogą stać się pełnoprawnymi meblami wypoczynkowymi. Jeśli aranżacji niezbędna jest wizualna lekkość, z fotelem wiszącym uda się ją osiągnąć. Wzornictwo foteli wiszących do ogrodu ma tak uniwersalny charakter, że modele dedykowane przestrzeni zewnętrznej chętnie zapraszane są do wnętrz. To właśnie oryginalna i ponadczasowa stylistyka zaciera granice między meblami domowymi a ogrodowymi. Dzieci są największymi wielbicielami huśtawek. Fotele wiszące wprowadzone do pokoju dziecięcego będą genialnym pomysłem - dostarczą najmłodszym ogromnej frajdy. Decydując się na model podwieszany do sufitu, należy pamiętać o tym, by umieścić go w odpowiedniej odległości od ścian i pozostałych mebli.
Jako że nie ma ścisłego podziału na fotele wiszące do ogrodu i domu, materiały użyte do tworzenia tych mebli są z reguły jednakowe. Rattan oraz wiklina zyskują jeszcze większe zainteresowanie ze względu na popularny styl boho, obecny w przestrzeniach wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Efektowna plecionka przewidziana w strukturze mebla sprawia, że fotel wiszący do pokoju urządzonego w nastrojowych klimatach etno, pasuje jak ulał. Zalet drewna nie trzeba reklamować. Ze względu na solidność i wysokie walory estetyczne meble drewniane są wspaniałą ozdobą przestrzeni. Fotele wiszące do ogrodu, posiadają masywne formy i perfekcyjnie korespondują z roślinnym krajobrazem.